Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej

foto 15Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 20 września br. w kościele parafialnym w Modlnej została odprawiona msza święta w intencji poległych żołnierzy „polskiego września” i zamordowanych w 1939 mieszkańców Czerchowa. Żołnierze to waleczni obrońcy swojej Ojczyzny, którzy polegli w kampanii wrześniowej II wojny światowej i spoczywają na cmentarzach wojennych w Modlnej i Solcy Wielkiej, natomiast pomordowani jako ludność cywilna mieszkańcy Czerchowa mają godnie urządzone swoje miejsce pamięci w swojej miejscowości z tablicą zawierającą nazwiska wszystkich ofiar hitleryzmu.
Mszę świętą sprawował Proboszcz Parafii Modlna ks. Piotr Bratek i oczywiście wygłosił piękne okolicznościowe kazanie. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• foto_01
  • foto_02