,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028

Jednostka samorządu terytorialnego: GMINA OZORKÓW
Zadanie: Dofinansowanie zadania własnego beneficjenta polegającego na zapewnieniu posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych.
Wartość zadania w 2026 roku: 78 924,00zł
Wartość dofinansowania w 2026 roku: 53 924,00 zł
Czytaj więcej: ,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028
Klub Malucha „Maja” oficjalnie otwarty!
Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z oficjalnego otwarcia nowej placówki w naszej gminie.
Choć tym razem nie było tradycyjnego przecięcia wstęgi, nie zabrakło wyjątkowej atmosfery i słodkiego akcentu – na gości czekał pyszny tort z pszczółką, który idealnie nawiązywał do nazwy klubu.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Ozorków Marian Lemański, Przewodnicząca Rady Gminy Ozorków Anna Sowińska wraz z radnymi, Członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego Joanna Mariankowska, a także Wicewojewoda Łódzki Grzegorz Majewski.
Środy z KSeF i KSeF – szkolenia dla branży
W imieniu Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Łodzi serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) prowadzonych przez ekspertów z izb administracji skarbowej oraz urzędów skarbowych w całej Polsce.
Harmonogram bezpłatnych szkoleń centralnych.*
Szkolenia „Środy z KSeF” nadal będą odbywały się w każdą środę w godzinach 1000 – 1200, w każdym (oprócz Łódzkiego Urzędu Skarbowego w Łodzi) urzędzie skarbowym w województwie łódzkim.
Proszę szukać informacji o szkoleniach na stronach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi oraz stronie wybranego przez siebie urzędu skarbowego w naszym województwie: https://www.gov.pl/web/ias-lodz/srody-z-ksef .
Celem szkoleń „Środy z KSeF” jest praktyczne przygotowanie przedsiębiorców do obowiązkowego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
Serdecznie zachęcamy do udziału w nowym cyklu szkoleń. Zapraszamy na moduł szkoleń „KSeF – szkolenia dla branży”, które będą prowadzone przez ekspertów łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej w regionie. Bezpłatne szkolenia będą prowadzone w marcu 2026 r. Nowy moduł szkoleń skierowany jest do przedstawicieli poszczególnych sektorów gospodarki (m.in. handel detaliczny, usługi prawnicze, budownictwo, branża beauty).
Spotkania będą realizowane zarówno stacjonarnie, jak i online.
Harmonogram szkoleń online:
1. 5 marca 2026 r. godz. 10.00-12.00 – Handel detaliczny „straganowy” dołącz do spotkania
2. 6 marca 2026 r. godz. 10.00-12.00 – Agenci celni dołącz do spotkania
3. 9 marca 2026 r. godz. 9.00-11.30 – Branża motoryzacyjna dołącz do spotkania
4. 10 marca 2026 r. godz. 9.00-12.00 - Usługi medyczne wraz z placówkami medycznymi dołącz do spotkania
5. 12 marca 2026 r. godz. 9.30-12.00 – Roboty budowlane dołącz do spotkania
6. 13 marca 2026 r. godz. 10.00-12.00 – Zarządzanie nieruchomościami dołącz do spotkania
7. 16 marca 2026 r. godz. 10.00-12.00 – Usługi transportowe przewozu osób dołącz do spotkania
8. 17 marca 2026 r. godz. 10.00-12.00 – Branża beauty dołącz do spotkania
9. 17 marca 2026 r. godz. 9.00-11.00 – Rzemieślnicy dołącz do spotkania
10. 19 marca 2026 r. godz. 9.30-11.30 – Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, ogródki działkowe dołącz do spotkania
11. 20 marca 2026 r. godz. 9.00-12.00 – Usługi prawnicze dołącz do spotkania
12. 20 marca 2026 r. godz. 9.00-11.00 – Usługi gastronomiczne dołącz do spotkania
13. 23 marca 2026 r. godz. 9.00-12.00 – Rolnicy, producenci rolni dołącz do spotkania
14. 24 marca 2026 r. godz. 9.00-11.00 – Organizacje pozarządowe dołącz do spotkania
15. 26 marca 2026 r. godz. 9.00-12.00 - Kościelne osoby prawne dołącz do spotkania
16. 26 marca 2026 r. godz. 9.00-12.00 – Usługi turystyczne, hotelarskie dołącz do spotkania
17. 27 marca 2026 r. godz. 9.00-11.00 – Sprzedaż na portalach internetowych dołącz do nas
Wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku!!!
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku.
Zachęcamy mieszkańców naszej gminy, posiadających na swojej posesji zmagazynowane (wcześniej zdemontowane i składowane na terenie posesji) wyroby zawierające azbest do składania wniosków o ich usunięcie i utylizację.
Wnioski na rok 2026 przyjmowane będą w terminie do 31 marca. Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest zostanie zrealizowane tylko i wyłącznie w przypadku uzyskania przez Gminę Ozorków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację działań w tym zakresie.
Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Gminy Ozorków www.ug-ozorkow.pl, w zakładce „Urząd” i „Druki do pobrania”. Wypełniony wniosek z załącznikami można złożyć drogą pocztową na adres Urzędu Gminy Ozorków, 95-035 Ozorków, ul. Wigury 14, osobiście w siedzibie Urzędu lub drogą elektroniczną za pomocą skrzynki e-doręczenia pod adresem: AE:PL-42571-89750-RFVAJ-22 - URZĄD GMINY OZORKÓW.
Czytaj więcej: Wyroby zawierające azbest należy usunąć do 2032 roku!!!
Zachęcamy do założenia skrzynki e-Doręczeń - Gmina Ozorków
Czy wiedzą Państwo, ile papierowych listów każdego roku wysyła nasza gmina?
To tysiące kopert, tysiące kartek papieru i wiele godzin pracy. Dziś możemy jednak wybrać rozwiązanie szybsze, wygodniejsze i bardziej przyjazne środowisku.
W przygotowanym materiale Wójt Gminy Ozorków Marian Lemański wyjaśnia, dlaczego warto założyć skrzynkę e-Doręczeń i w jaki sposób to proste rozwiązanie pozwala ograniczyć zużycie papieru oraz wspólnie zadbać o naszą gminę.
Komunikat LGD "POLCENTRUM"
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w marcu br. będzie składało wniosek o przyznanie pomocy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na projekt grantowy w zakresie wsparcia:
„Włączenie społeczne seniorów, ludzi młodych lub osób w niekorzystnej sytuacji” na „Wydarzenia animacyjne, aktywizujące, wzmacniające kapitał społeczny oraz kultywujące lokalne dziedzictwo”
w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent wdrażanie LSR.
W obecnej perspektywie PS WPR 2023–2027 procedura grantowa ma charakter odmienny niż w naborach realizowanych w ramach PROW 2014–2020. Zmieniono kolejność i logikę realizacji procedury grantowej w porównaniu z latami ubiegłymi.
Gmina Ozorków dofinansowuje sterylizację i kastrację psów oraz kotów

Każdego roku problem bezdomności zwierząt powraca. Niechciane mioty, przepełnione schroniska, porzucone psy i koty. Tymczasem wiele z tych historii można zatrzymać znacznie wcześniej — odpowiedzialną decyzją o sterylizacji.
Dlatego Gmina Ozorków uruchomiła program dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. To realne wsparcie dla mieszkańców oraz konkretne działanie na rzecz ograniczenia bezdomności w naszej okolicy.
– Zależy nam na odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami i realnym wsparciu naszych mieszkańców. Sterylizacja to nie tylko troska o zdrowie pupila, ale także ważny element zapobiegania bezdomności zwierząt w gminie. Zachęcam wszystkich właścicieli psów i kotów do skorzystania z programu – podkreśla Wójt Gminy Ozorków Marian Lemański.
Czytaj więcej: Gmina Ozorków dofinansowuje sterylizację i kastrację psów oraz kotów
KAMPANIA INFORMACYJNA NA TEMAT GŁÓWNYCH ZAŁOŻEŃ LSR ORAZ NA TEMAT TERMINÓW PRZYJMOWANYCH WNIOSKÓW

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i osób prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, powstałym w 2006 r. z inicjatywy wójtów i burmistrzów pięciu gmin województwa łódzkiego. Założeniem utworzenia LGD była długofalowa współpraca między lokalnymi władzami, zrzeszeniami i organizacjami oraz przedsiębiorcami na rzecz rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów lokalnej społeczności, poprzez pozyskiwanie środków unijnych na działania służące rozwojowi terenów wiejskich. Obecnie Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM” działa na terenie siedmiu gmin należących do powiatów: zgierskiego, łęczyckiego i brzezińskiego województwa łódzkiego:
gm. Dmosin, gm. Głowno, m. Głowno, gm. Ozorków, m. Ozorków, gm. Piątek oraz gm. Stryków.
Wzmacniamy bezpieczeństwo i odporność na zagrożenia mieszkańców Gminy Ozorków
Pod koniec 2025 roku Gmina Ozorków, dzięki dotacji w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, zrealizowała szereg zakupów oraz działań, których celem jest zwiększenie odporności na sytuacje kryzysowe i zagrożenia poprzez zwiększenie zasobów sprzętowych umożliwiających odpowiednie reagowanie na różnego rodzaje sytuacje kryzysowe.
W ramach dotacji zakupiono m.in.:
Agregat do Stacji Uzdatniania Wdy Celestynów jako awaryjne źródło zasilania;
Agregaty prądotwórcze o różnej mocy;
Magazyny energii;
Pilarki do cięcia drewna;
Czytaj więcej: Wzmacniamy bezpieczeństwo i odporność na zagrożenia mieszkańców Gminy Ozorków
Strona 2 z 20

















