cecyliada01Patronka muzyki kościelnej św. Cecylia przypomina nam o sobie każdego roku ok. 22 listopada,     a Jej podopieczni jak np. zespoły śpiewacze i kapele ludowe z terenu gminy Ozorków - urządzają na tę okoliczność uroczyste koncerty. Naturalnie, grający i śpiewający artyści występujący dla św. Cecylii, najpiękniej to czynią w miejscowych kościołach jak np. w tym roku w Parafii p.w. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej w dniu 25 listopada.

Ksiądz Proboszcz Piotr Bratek zaprosił na sumę zespoły śpiewacze z Sokolnik Parceli oraz z Maszkowic, by w Ich intencji oraz miejscowej organistki p. Emilki wraz z chórem kościelnym odprawić mszę świętą. Śpiewające Panie z Sokolnik Parceli występowały jako pierwsze uświetniając celebrowaną przez ks. Piotra Bratka mszę świętą. Ksiądz Proboszcz nie szczędził słów uznania wobec wszystkich artystów, dzięki którym w tym dniu po modleńskiej świątyni roznosiły się - śpiew i muzyka. Po mszy świętej z kolei wystąpił Zespół Śpiewaczy z Maszkowic z akompaniamentem kapeli pod kierunkiem instruktora Daniela Chałupnika. /Szersza relacja w Gminniaku/.