O tym, że cztery sołectwa z terenu naszej gminy otrzymały z budżetu Województwa Łódzkiego dotacje celowe w wysokości 12 000,00 zł pisaliśmy już kilka miesięcy temu. W październikowym wydaniu zamieściliśmy informację, na co przeznaczyli grant mieszkańcy Helenowa, dziś natomiast uchylamy rąbka tajemnicy, jaki pomysł mieszkańców Modlnej przypadł do gustu grantodawcy, który postanowił sfinansować właśnie to zadanie, wybierając spośród setek innych, zgłoszonych w tegorocznym naborze.

„Poprawa jakości życia mieszkańców sołectwa Modlna poprzez doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlnej” – taki tytuł nosiło zadanie zgłoszone przez mieszkańców Modlnej, które opierało się na zakupie szafy chłodniczej oraz piły spalinowej – sprzętów mających ułatwić działanie lokalnego koła gospodyń wiejskich oraz strażaków ochotników z miejscowej jednostki.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

- Bardzo się cieszę, że nasz pomysł spotkał się z aprobatą Województwa Łódzkiego, a w rezultacie otrzymaliśmy środki na jego realizację. Profesjonalna chłodziarka pomoże w organizowanych przez nasze gospodynie imprezach kulturalno-rozrywkowych oraz spotkaniach informacyjnych. Do tej pory borykałyśmy się z problemem przechowywania przyrządzonego wcześniej jedzenia, i najczęściej albo przygotowywałyśmy wszystko na ostatnią chwilę, albo każda z nas zmuszona była szukać miejsca w swojej lodówce – mówiła podczas spotkania podsumowującego projekt, które miało miejsce 11 listopada br. w miejscowej strażnicy, sołtys Modlnej Anna Sępińska.

- Liczę, że zakup piły spalinowej pozwoli na utrzymanie czystości i porządku lokalnego otoczenia oraz ułatwi prace porządkowe przed organizowanymi przez koło gospodyń wiejskich uroczystościami, szczególnie, że już żaden pan nie będzie miał wymówki przed ich wykonaniem – dodaje z uśmiechem przewodnicząca KGW Babiniec Anna Sowińska.

Całkowity koszt projektu współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego zamknął się w kwocie 12 748 zł, z czego jak wspomnieliśmy na wstępie 12 000,00 zł stanowiła dotacja celowa. Zapraszamy do zapoznania się z załączoną fotogalerią.

/Red./