KOMUNIKAT DLA ROLNIKÓW

w sprawie szacowania szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi w gospodarstwach sadowniczych

 

W związku z przymrozkami wiosennymi, które wystąpiły w miesiącu kwietniu 2024 r. na terenie Gminy Ozorków, Urząd Gminy Ozorków uprzejmie informuję, iż poszkodowane gospodarstwa sadownicze mogą składać wnioski o szacowanie ww. szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym od dnia 29.05.2024 r. do 10.06.2024 r.

Druki wniosków o szacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym powstałym w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego wraz z załącznikami dostępne są w Urzędzie Gminy Ozorków oraz na stronie internetowej www.ug-ozorkow.pl Wszelkie informacje będą udzielone pod nr tel. 42 277-14-44, wew. 120 lub w siedzibie Urzędu pokój 4 i 5.

UWAGA! Do składanego wniosku rolnik dołącza wniosek o płatności bezpośrednie (wydruk z aplikacji eWniosekPlus) celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2024. 

We wniosku o szacowanie strat należy wpisać powierzchnię wszystkich działek (również tych na których nie wystąpiła szkoda) zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2024 rok). 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (dokumenty_susza.zip)Dokumenty 81 kB