Mawia się, że cierpliwość jest cechą bogów – jednak jak ze spokojem czekać na rozstrzygnięcia konkursów grantowych ogłoszonych przez Województwo Łódzkie, skoro mieszkańcy naszej gminy zgłosili tyle fantastycznych pomysłów, których realizacji nie mogą się już doczekać? I choć znów pokusimy się o ludowe porzekadło, że jedna jaskółka wiosny nie czyni – dziś z przyjemnością informujemy, że niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach-Lesie „Leśne Babki”, zostało jedną z pierwszych organizacji, które znalazło się w gronie beneficjentów pierwszego otwartego konkursu ofert pt. „Kulturalne regionalnie” w 2024 roku.

„Poznajmy się” – spotkania z twórcami, artystami, pisarzami, poetami, kolekcjonerami i pasjonatami zamieszkałymi w Sokolnikach-Lesie i okolicy – taki tytuł nosi zadanie, na które członkowie KGW otrzymają grant w wysokości ponad 25 000,00 zł. W jego ramach odbędzie się dwanaście otwartych spotkań z mieszkańcami, wśród których nie zabraknie grafika, ceramiczki, poetki, malarki, twórczyni biżuterii czy kolekcjonera starych samochodów.

- Mieszkańcy Sokolnik-Lasu i gminy Ozorków często nie wiedzą, że w ich bliskim sąsiedztwie zamieszkuje osoba posiadająca znaczny dorobek twórczy lub artystyczny, tymczasem Sokolniki-Las są miejscowością, w której wielu przedstawicieli świata kultury zamieszkuje na stałe lub posiada domy letniskowe. Spotkania z nimi będą świetną okazją nie tylko do integracji mieszkańców i promocji walorów miejscowości, ale przede wszystkim zapoznania się z często znaczącym dorobkiem twórców, niekiedy reprezentujących Polskę w świecie, a lokalnie anonimowych – podkreśla Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Zorganizowane przez KGW w Sokolnikach-Lesie „Leśne Babki” wydarzenia odbywać się będą w świetlicy środowiskowej. Będą one bezpłatne i, co ważne, adresowane nie tylko do mieszkańców Sokolnik-Lasu, ale całego województwa. Serdecznie gratulujemy! Na zakończenie dodamy tylko, że Gmina Ozorków za pośrednictwem mediów społecznościowych informować będzie o terminach spotkań z lokalnymi twórcami.

/Red./