Pierwsze z czterech zadań w ramach tegorocznego naboru „Sołectwo na Plus” z budżetu Województwa Łódzkiego za nami. Koło Gospodyń Wiejskich w Maszkowicach składając wniosek aplikacyjny wskazało na modernizację podłogi w budynku świetlicy wiejskiej w Helenowie i otrzymało na ten cel 12 000,00 zł.

- Dotychczasowa podłoga z żywicy epoksydowej była bardzo zniszczona, co sprawiało, że utrzymanie jej w czystości graniczyło z cudem. Nawet po wielokrotnym jej myciu na powierzchni pozostawały smugi. Nie trzeba dodawać, że przekładało się to na estetykę całego pomieszczenia, w którym spotykamy się na próbach czy przygotowywaniu potraw na wydarzenia kulinarne w regionie, dbamy o porządek, tylko efektów widać nie było… – podkreśla Przewodnicząca KGW w Maszkowicach Anna Majchrzak.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

- To niesamowite, jak lokalna społeczność na wieść o przyznanej dotacji zaangażowała się w prace na rzecz świetlicy. W jeden z wrześniowych weekendów przed założeniem nowej podłogi mieszkańcy chwycili za farby i pędzle, i przemalowali zielone ściany na śnieżnobiałą biel. Każdy, kto próbował samodzielnie wykonać taki zabieg, wie, ile pracy potrzeba włożyć, by na ścianach zagościł biały kolor. Takie akcje łączą mieszkańców, ale i sprawiają, że rodzą się kolejne pomysły realizowane już przez nich samych. Powstają inicjatywy ubiegania się o kolejne środki zewnętrzne w konkursach grantowych. Tak właśnie rodzi się społeczeństwo obywatelskie – dodaje Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Po czynie społecznym przyszedł czas na wykonanie prac remontowych polegających na modernizacji podłogi. W ramach zadania inwestycyjnego posadzka z warstwy epoksydowej została zeszlifowana, podłoże zagruntowane, a następnie na całej powierzchni, tj. 86 m2 położono wykładzinę termozgrzewalną z wywinięciem 10-centymetrowym na ścianę.

- Teraz przed nami dodatkowe prace – na scenie położone zostaną panele, okna czekają na gruntowne mycie i zawieszenie firanek, które już się szyją. Nowe karnisze już są, czekają na montaż przez naszych niezawodnych panów – dodaje Anna Majchrzak.

Całkowity koszt zadania, tj. modernizacja podłogi oraz zakup paneli podłogowych, które zostaną założone na scenie zamknął się w kwocie 16 500,00 zł, z czego 12 000,00 zł stanowiła dotacja celowa z budżetu Województwa Łódzkiego. Pozostałe środki to wkład własny Gminy Ozorków.

/Red./