/Solca Wieka, 28.08.2022r./

28 sierpnia br. rolnicy z terenu gminy Ozorków dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory - pod duchowym przewodnictwem ks. Andrzeja Borczyka, proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Solcy Wielkiej. Tradycyjne dziękczynienie przy podsumowaniu pracy wszystkich rolników - głównie żniwiarzy z gminy Ozorków - rozpoczęto uroczystym przemarszem barwnego korowodu wokół soleckiej świątyni. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Solca Wielka rolnicy z naszej gminy w towarzystwie władz samorządowych i zaproszonych gości weszli do parafialnego kościoła składając przed ołtarzem dorodne bochny chleba, wieńce dożynkowe i różne owoce.

Duchowy gospodarz tegorocznych dożynek gminno-parafialnych powitał współgospodarza dożynkowego święta Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego oraz pozostałych uczestników uroczystości i odprawił mszę św. w intencji wszystkich naszych rolników. W okolicznościowym kazaniu nie omieszkał przypomnieć wszystkim obecnym w kościele o wielkich zasługach niestrudzonej braci rolniczej produkującej żywność swoim rodakom. Z wielkim też szacunkiem ks. Andrzej Borczyk poświęcił plony z tegorocznych zbiorów przyniesione przez rolników do ołtarza i oczywiście otrzymał od starostów dożynek oraz pozostałych żniwiarzy pięknie wypieczone bochny chleba.

Starostami tegorocznych Dożynek Gminno-Parafialnych w Solcy Wielkiej byli: pani Justyna Furmaniak – rolniczka z Parzyc i pan Dawid Jaworski – rolnik z Borszyna, którzy po mszy świętej dożynkowej poprowadzili wszystkich na drugą część uroczystości na placu obok kościoła - pod kierunkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. /Szersza relacja w Gminniaku/.

Pao