Od wielu lat straszyła swoim wyglądem. Dziś prezentuje się jak w czasach swojej świetności. Leśmierska abisynka, bo o niej mowa przeszła gruntowną metamorfozę. Wszystko to w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa studni abisynki w miejscowości Leśmierz” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.
- Na inwestycję składał się m.in. demontaż istniejącej pompy, uzupełnienie ubytków w ścianach studni, montaż nowej pompy, smoka oraz rur tłocznych, naprawa istniejącego urządzenia pompowego oraz dezynfekcja studni – wyjaśnia Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Koszt zadania zamknął się w kwocie 22 390,00 zł. Przypomnijmy, że dotacja celowa w ramach naboru „Sołectwo na plus” wyniosła 10 000,00 zł. Pozostałą kwotę stanowił wkład własny Gminy Ozorków. Wykonawcą odpowiedzialnym za realizacje zadania była firma PPHU Tech-Bud z siedzibą w Zgierzu.