Nowy sołtys w Parzycach

soltys 05Jan Miksa został kolejnym sołtysem wsi Parzyce, ponieważ piastująca tę zaszczytną funkcję od miesiąca października 2017 roku Pani Paulina Smakowska złożyła rezygnację. Należało więc przeprowadzić wybory z pomyślnym skutkiem, gdyż w przeciwnym przypadku konsekwencje prawne nie zadowoliłyby zapewne mieszkańców Parzyc, a mianowicie, Ich miejscowość zostałaby przyłączona do sąsiedniego sołectwa. Zebranie wiejskie w tej sprawie odbyło się 9 czerwca br. w miejscowej świetlicy. Wybrano również nową Radę Sołecką wsi Parzyce w osobach: Łukasz Walczak, Sylwester Banaszewski i Jacek Czapliński.

W zebraniu uczestniczył Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski w towarzystwie miejscowego radnego Jana Rzepkowskiego i insp. Urzędu Gminy Ozorków Marzanny Kowalskiej. Wójt podziękował ustępującej Pani sołtys Paulinie Smakowskiej za kilkuletni okres kierowania sołectwem Parzyce i oczywiście pogratulował nowemu sołtysowi Janowi Miksie wraz z nową Radą Sołecką - należytego poparcia udzielonego przez współmieszkańców. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• soltys_01
  • soltys_02