Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe

dozynki18Sprawnie przeprowadzone żniwa przez naszych rolników pozwoliły na rychłe dziękczynienie za plony, które od lat w gminie Ozorków odbywa się w parafialnych świątyniach – pod przewodem kapłanów sprawujących msze święte dożynkowe. Mimo znacznego uszczerbku w tegorocznych urodzajach, większość rolników, a zwłaszcza żniwiarze organizują się lokalnie, by przynieść przed ołtarze owoce swej ciężkiej pracy na roli. Już 25 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne w Leśmierzu i w Sokolnikach Lesie. Wspólne święto wszystkich naszych rolników to przede wszystkim odwieczna wdzięczność Bogu za zbiory, prezentowane w postaci chlebów i wieńców dożynkowych oraz innych płodów rolnych.

W kościele w Leśmierzu wspólnemu dziękczynieniu przewodniczył ks. Proboszcz Paweł Pełka, a w Sokolnikach Lesie zaproszony przez ks. Proboszcza Piotra May-Majewskiego - ks. Marek Rzeźnicki. Kapłani poświęcili tegoroczne plony i odprawili msze święte w intencji wszystkich rolników. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• dozynki01
  • dozynki02