Opieka nad kotami wolnożyjącymi

W jaki sposób Ty możesz pomóc bezdomnym kotom, które bytują na Twojej działce. Poniższy poradnik przeznaczony jest dla osób, które chcą czynnie pomagać zwierzętom.

Należy dokarmiać koty, jednak bardzo ważne jest by zająć się ich sterylizacją. Jest to skuteczny sposób na zredukowanie ich populacji. Po zabiegu sterylizacji kota należy wypuścić w miejsce, w którym dotychczas żył.

Dzikie koty są ważną częścią ekosystemu. Koty nie dopuszczają do pojawienia się gryzoni na terytorium na którym bytują.

Dowiedz się o możliwości darmowej sterylizacji w swoim urzędzie.

Urząd Gminy Ozorków realizuje program sterylizacji kotek wolnożyjących z terenu gminy. Po uzyskaniu zlecenia należy skierować się do lecznicy, z którą urząd ma podpisaną umowę i umówić się na zabieg. W naszym przypadku jest to przychodnia weterynaryjna „Arka” z Ozorkowa http://www.lecznica-arka.ozorkow.pl/.
Telefon kontaktowy 42 277-51-59, 608 074 290, 602 384 716.

Odławianie kotów nie jest łatwe i trzeba liczyć się z tym, że może się to nie udać za pierwszym razem. Zapytaj w swojej lecznicy, czy jest możliwość wypożyczenia klatki żywołapki.

Kota należy samemu dostarczyć do przychodni na zbieg a następnie odebrać po zabiegu i wypuścić w miejscu jego bytowania (zapytaj lekarza weterynarii o długości rekonwalescencji kotki).