Twój PIT ma moc!

Wielkość czcionki:

Każdy z nas chciałby mieszkać w gminie, gdzie co krok można napotkać nowe inwestycje, wszystkie drogi są utwardzone, a dzieci dzięki kolorowym i nowoczesnym placom zabaw nie chcą spędzać czasu przed komputerem i telewizorem. Utopia? Niekoniecznie! By zrealizować wspomniane zadania potrzebne są środki finansowe. Pieniądze, na które składa się budżet gminy to nic innego, jak nasze podatki, w tym podatek dochodowy od osób fizycznych, z którego co roku rozliczamy się z fiskusem!

- Zwracam się do mieszkańców gminy Ozorków – zameldowanych, niezameldowanych, przebywających w naszej gminie czasowo, byście Państwo podczas wypełniania formularzy PIT wskazywali Urząd Skarbowy w Zgierzu jako właściwy do rozliczeń, a gminę Ozorków jako miejsce zamieszkania. Dlaczego? Tym prostym sposobem pomagacie i ułatwiacie procedowanie działań dla rozwoju naszej gminy! – mówi Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski.

To ze środków pozyskanych z podatku realizowane są wszystkie inwestycje, od budowy dróg, chodników, placów zabaw czy remontów budynków komunalnych po ochronę środowiska, oświatę i bezpieczeństwo.

- Co roku Gmina Ozorków przeznacza ogromną część środków budżetowych na inwestycje. By ubiegać się o fundusze zewnętrzne potrzebny jest wkład własny, stąd akcja informacyjna dla wszystkich, którzy pomimo zameldowania poza gminą Ozorków, to właśnie na jej terenie postanowili mieszkać i cieszyć się wolnym od miejskiego zgiełku spokojem – dodaje wójt Tomasz Komorowski.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ug-ozorkow.pl w zakładce: Twój PIT.

Liczymy na Państwa pomoc. Dzięki tym środkom zmieniamy krajobraz naszej gminy!

pit ma moc

Wskazanie miejsca zamieszkania i urzędu skarbowego, który jest przypisany do tego miejsca. Od potencjalnego podatnika nic więcej nie jest wymagane