senior dowozJeżeli posiadają Państwo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę z ww. schorzeniami, lub mają Państwo obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności z dotarciem do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, warto wiedzieć, że zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 14 stycznia 2021 r., przysługuje Państwu prawo dowozu do punktu szczepień.

15 stycznia została uruchomiona GMINNA INFOLINIA. Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu:

pracownik Urzędu Gminy Ozorków udzielać będzie informacji o zasadach transportu
oraz o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Dowóz uprawnionych osób do punktu szczepień w GZOZ Sokolniki-Parcela, może być realizowany, jeżeli:

• osoba zna datę i godzinę szczepienia,
  • przebywa na terenie gminy Ozorków,
  • zgłoszenie potrzeby dowozu przekaże pod numer infolinii z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym umożliwiającym wykonanie przejazdu bez opóźnienia,
  • zgłoszenie potrzeby dowozu przekaże w trakcie zapisu w punkcie szczepień GZOZ,
  • wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych i informacji niezbędnych do przeprowadzenia weryfikacji w zakresie zakwalifikowania i do wykonania usługi dowozu, o czym mowa w załączonej klauzuli obowiązku informacyjnego RODO.

Informujemy również, że do osób niesamodzielnych ruchowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego tych osób, będzie dysponowany mobilny zespół szczepienny.