Poświęcenie kapliczki w Modlnej

F01Pierwsza niedziela października br. w Parafii Bożego Ciała i Św. St. Biskupa i Męczennika w Modlnej przebiegała bardzo uroczyście. W drugą rocznicę Misji Miłosierdzia Bożego w tamtejszej parafii, zabytkowy kościół zyskał na swej świetności, a mianowicie, kilka metrów od wejścia głównego stanęła urocza kapliczka z figurką Matki Boskiej. Jej fundatorami są – Danuta i Jan Karolakowie z Czerchowa. Uroczyste poświęcenie kapliczki Najświętszej Maryi Panny obok modleńskiej świątyni miało miejsce 4 października przed niedzielną sumą. Na zaproszenie ks. Proboszcza Piotra Bratka przed kościołem stawiło się wielu zacnych parafian, w tym wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski oraz członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Katarzyna Łebedowska. Poświęcenia kapliczki dokonał Proboszcz Parafii Modlna ks. Piotr Bratek, a zaproszeni samorządowcy – Katarzyna Łebedowska i Tomasz Komorowski uhonorowali ten nowy obiekt sakralny wiązanką kwiatów.

Po uroczystym poświęceniu została odprawiona msza święta, na którą zgromadzeni parafianie udali się uroczystą procesją z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Tumie. Podczas mszy świętej ks. Bratek dziękował fundatorom kapliczki – Danucie i Janowi Karolakom, a parafialna lektorka odczytała przygotowane opracowanie n/t kapliczek i krzyży w Polsce, w tym również tych istniejących na terenie gminy Ozorków. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• F01
  • F02