Bezpłatny transport do punktu szczepień dla seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu gminy Ozorków

senior dowozJeżeli posiadają Państwo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę z ww. schorzeniami, lub mają Państwo obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności z dotarciem do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, warto wiedzieć, że zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 14 stycznia 2021 r., przysługuje Państwu prawo dowozu do punktu szczepień.

 

 

15 stycznia została uruchomiona GMINNA INFOLINIA. Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu:

506 950 818

pracownik Urzędu Gminy Ozorków udzielać będzie informacji o zasadach transportu
oraz o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

 

Dowóz uprawnionych osób do punktu szczepień w GZOZ Sokolniki-Parcela, może być realizowany, jeżeli:

  • osoba zna datę i godzinę szczepienia,
  • przebywa na terenie gminy Ozorków,
  • zgłoszenie potrzeby dowozu przekaże pod numer infolinii z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym umożliwiającym wykonanie przejazdu bez opóźnienia,
  • zgłoszenie potrzeby dowozu przekaże w trakcie zapisu w punkcie szczepień GZOZ,
  • wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych i informacji niezbędnych do przeprowadzenia weryfikacji w zakresie zakwalifikowania i do wykonania usługi dowozu, o czym mowa w załączonej klauzuli obowiązku informacyjnego RODO.

Informujemy również, że do osób niesamodzielnych ruchowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego tych osób, będzie dysponowany mobilny zespół szczepienny.

 

OPŁATA TARGOWA

W związku z Ustawą z dnia 9 grudnia 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Od dnia 1 stycznia 2021r. do dnia 31 grudnia 2021r. nie pobiera się opłaty targowej.

#SZCZEPIMYSIĘ

logo szczepimySie

Czytaj więcej: #SZCZEPIMYSIĘ

Nowy budżet Gminy Ozorków

budżetW 2021 rok Gmina Ozorków weszła z nowym budżetem. Został on przyjęty na grudniowej XXXV sesji Rady Gminy, która odbyła się w przedostatni dzień 2020 roku, po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi (opinia nie była odczytana z uwagi na fakt, iż wszystko jest publikowane).

Czytaj więcej: Nowy budżet Gminy Ozorków

Pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

zw akcRolnikom posiadającym użytki rolne na terenie Gminy Ozorków, przypominamy, że zbliża się pierwszy termin składania wniosków o zwrot  podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.   

Wnioski o zwrot podatku składamy w terminie:    
1 lutego 2021 r. - 1 marca 2021 r. pokój nr 20
pn, śr, czw. 8.00 - 15.00
wt. 8.00-16.00
pt. 8.00-14.00

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) oleju napędowego zakupionego w okresie: od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r., a także w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, dokument (lub jego kopię) wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR, zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego.  

Uprzejmie informujemy, że została wprowadzona dodatkowa procedura wydawania ww. dokumentu, tj. forma dokumentu podpisanego podpisem elektronicznym, który będzie przesyłany na adres poczty elektronicznej lub skrzynkę e PUAP wnioskodawcy (producenta rolnego).

Nowy Rok = Nowe nabory!

polcentrum nowy rok

 

MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY PLACU ZABAW „5 15 55+” W SOKOLNIKACH LESIE

logo pol

Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Fundację Ekologiczną "Miasto-Ogród Sokolniki" za pośrednictwem LGD „POLCENTRUM” plac zabaw „5 15 55+” w Sokolnikach Lesie został wyposażony w:
1. nowe kolorowe ogrodzenie,
2. 19-metrową ścianę do dziecięcej aktywności plastycznej,
3. widoczną z ulicy elektroniczną tablicę wyświetlającą wyniki pomiaru zanieczyszczeń powietrza,
4. nowoczesny system alarmowy.
Finansowanie: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. „Poprawa estetyki i stanu bezpieczeństwa placu zabaw "5 15 55+" w Sokolnikach Lesie” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

Czytaj więcej: MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY PLACU ZABAW „5 15 55+” W SOKOLNIKACH LESIE

NOWE ATRAKCJE PLACU ZABAW „5 15 55+” W SOKOLNIKACH LESIE

logo pol

 
Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Fundację Ekologiczną "Miasto-Ogród Sokolniki" za pośrednictwem LGD „POLCENTRUM” na placu zabaw w Sokolnikach Lesie zamontowano kolejne atrakcyjne urządzenia i konstrukcje.
1.    Młodsze dzieci mogą korzystać z nowego bujaka i wspinać się na wielkiego gumowego jeża.
2.    Dzieci w każdym wieku oraz osoby dorosłe mogą ćwiczyć sprawność i refleks wykorzystując pierwszą w województwie łódzkim i jedną z dwóch w Polsce tablicę sensoryczną „Shotspot”.
3.    Dla bezpieczeństwa osób odwiedzających plac zabaw „5  15  55+” na terenie zamontowano nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Finansowanie: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. „Montaż urządzeń małej architektury i monitoringu wizyjnego na placu zabaw w Sokolnikach Lesie." współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

Czytaj więcej: NOWE ATRAKCJE PLACU ZABAW „5 15 55+” W SOKOLNIKACH LESIE

PARK LEŚNY „WIEWIÓRKA” W SOKOLNIKACH LESIE

logo pol

 

Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Fundację Ekologiczną "Miasto-Ogród Sokolniki" za pośrednictwem LGD „POLCENTRUM” w Sokolnikach Lesie rozpoczęło się przekształcanie położonego w centrum obszaru leśnego w rekreacyjny park.
Wykonano następujące prace:
1.    Zbudowano pierwszą z zaplanowanych alejek.
2.    Wzdłuż alejki zamontowano urządzenia do rehabilitacji ruchowej i poprawy kondycji.
3.    Zamontowano ławki bez oparcia i z oparciem oraz kosze na odpadki.
Alejka obustronnie została zabezpieczona barierą zabezpieczającą przed niszczeniem jej przez korzenie drzew. Nawierzchnia alejki została wykonana ze specjalnej ekologicznej glinki i jest pierwszym takim rozwiązaniem w gminie Ozorków i jednym z pierwszych w województwie łódzkim.
Finansowanie: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. „Utworzenie miejsca rekreacji i siłowni zewnętrznej w Parku leśnym w Sokolnikach Lesie” mająca na celu utworzenie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej w Parku Leśnym w Sokolnikach-Lesie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

Czytaj więcej: PARK LEŚNY „WIEWIÓRKA” W SOKOLNIKACH LESIE

Komunikat w sprawie naboru wniosków w ramach tarczy branżowej 6.0

DOTACJA dla mikro i małych przedsiębiorców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu ogłasza
od dnia 21.12.2020 r. ( godz.7.30) do 31.01.2021 r.

WYŁĄCZNIE ELEKTRONICZNY nabór wniosków O UDZIELENIE DOTACJI dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców

Czytaj więcej: Komunikat w sprawie naboru wniosków w ramach tarczy branżowej 6.0

Nowe stawki opłat oraz harmonogramy wywozu odpadów komunalnych

 

Nowe stawki opłat oraz harmonogramy wywozu odpadów komunalnych obowiązujące w 2021 roku

dostępne są w zakładce – na skróty – odpady komunalne (zielony kosz)

lub poprzez link: Odpady komunalne

 

Z głębokim żalem żegnamy naszego współpracownika, kolegę, przyjaciela...

grzes kondolencje

Konkurs Drzewo Roku 2021 - czekamy na zgłoszenia!

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się drzewo, z którym wiąże się jakaś ciekawa historia lub legenda, albo z jakichś powodów jest ono ważne dla lokalnej społeczności lub dla Ciebie, to teraz jest doskonała okazja, aby je wypromować i zgłosić do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja. Każdy może zgłosić swoje ukochane drzewo! Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 16 drzew - finalistów, które zawalczą o tytuł Drzewa Roku 2021. Zwycięzca będzie polskim reprezentantem w konkursie europejskim Tree of the Year 2022. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2020 r.!

Już po raz 11. Klub Gaja szuka niezwykłych drzew, które łączą ludzi i przyrodę. Dotychczas w finałach konkursu Drzewo Roku znalazło się ponad 150 drzew z całej Polski. Wśród nich są te najstarsze, cenne przyrodniczo i historycznie, zachwycająco piękne, ale także te, wydawałoby się niepozorne, z którymi wiązały się wzruszające historie rodzin i pojedynczych ludzi. Często do konkursu zgłaszano drzewa, o które mieszkańcy toczyli nieustającą walkę, by nie zostały wycięte! Rozpropagowanie ich historii było ostatnią szansą na ich ocalenie.

Jacek Bożek, założyciel i szef Klubu Gaja, dodaje – „W konkursie Drzewo Roku odkrywamy drzewa najbardziej kochane, drzewa z opowieścią, które pobudzają wyobraźnię i jednoczą ludzi. Drzewa zakorzenione w historii i tradycji, a także we współczesności. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości, piękna przyrody oraz integracji lokalnej społeczności. Drzewa są naszymi przyjaciółmi. Warto je kochać i szanować”.

Czytaj więcej: Konkurs Drzewo Roku 2021 - czekamy na zgłoszenia!

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 L 19102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę nie mogła być obchodzona na wzór lat minionych z powodu epidemii koronawirusa, a więc zgodnie z zaleceniami osób kierujących polskim państwem, w tym uprawnionych służb do zwalczania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby, należało wykazać możliwą wstrzemięźliwość w podejmowaniu wszelkiej publicznej aktywności w tym względzie. Oczywiście, wielu mieszkańców przeżywało zapewne ten dzień w sposób uroczysty i patriotyczny lecz nie w takiej formie, by tę rocznicową liczbę 102 można było kojarzyć z powiedzeniem, że świętowanie rocznicy 11 listopada przebiegało na sto dwa. Trzeba się z tym pogodzić mając świadomość, że odnosi się to do uczestnictwa mieszkańców we wspólnym przeżywaniu narodowej historii, które niezwykle mobilizuje Polaków do patriotycznych zachowań i nie ma chyba współcześnie sobie równych. W każdym czasie najwyższą wartością dla narodu jest niepodległa Ojczyzna, ale  nasza niepodległość wywalczona w roku 1918 wskrzesiła Polakom swoje państwo po 123 i więcej - latach niewoli.

Czytaj więcej: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Komunikat

komunikta covid

Komunikat COVID-19

DRODZY MIESZKAŃCY

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urzędu prosimy o załatwianie wszelkich spraw niewymagających osobistej wizyty w Urzędzie w następujących formach:

1. za pośrednictwem usług internetowych – ePUAP (https://epuap.gov.pl)
2. za pośrednictwem e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
3. za pośrednictwem korespondencji tradycyjnej:

Urząd Gminy Ozorków
ul. Wigury 14
95-035 Ozorków

4. telefonicznie: 42 277 14 44; 42 277 14 45 lub tel. kom: 503 193 621

Preferujemy również dokonywanie wszelkich wpłat za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz wpłat na rachunek bankowy.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy

WPŁATY   Z   TYTUŁU:

  •     za wypis z planu zagospodarowania przestrzennego 
  •     za zaświadczenie o rewitalizacji
  •     za zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach
  •     za inne opłaty na rzecz Urzędu Gminy Ozorków

Proszę   dokonywać   na   rachunek   bankowy :

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
06  8786  0001  0000  1502  2000  0003

 

  •     za wypis z rejestru gruntów

Proszę   dokonywać   na   rachunek   bankowy :

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
92  8786  0001  0000  1502  2000  0007