KOMUNIKAT

Decyzją Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zgierzu informuję, że w terminie:

od dnia 23.10.2020 r. do dnia 30.10.2020 r.

Gminne Przedszkole w Leśmierzu zostaje zamknięte, a dzieci uczęszczające do przedszkola zostają objęte nauką zdalną.
Zakażenie Covid-19 potwierdzono u jednego z pracowników Gminnego Przedszkola w Leśmierzu. Kwarantanną objętych został 2 pracowników Gminnego Przedszkola w Leśmierzu.

 

ikona pdf - Komunikat

Informacja

WPŁATY   Z   TYTUŁU:

 • za wypis z planu zagospodarowania przestrzennego
 • za zaświadczenie o rewitalizacji
 • za zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach
 • za inne opłaty na rzecz Urzędu Gminy Ozorków

Proszę   dokonywać   na   rachunek   bankowy :
Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
06  8786  0001  0000  1502  2000  0003

 • za wypis z rejestru gruntów

Proszę   dokonywać   na   rachunek   bankowy :
Bank Spółdzielczy w Ozorkowie
92  8786  0001  0000  1502  2000  0007

Powszechny Spis Rolny 2020 - informacja

Zmiany w ustawie dostosowują przepisy dotyczące prowadzenia spisów do warunków epidemii, m.in. możliwość zbierania danych spisowych telefonicznie. W związku z potrzebą przeciwdziałania dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 statystyka publiczna musi działać w oparciu o podstawy prawne, które w warunkach epidemii umożliwią nieprzerwane prowadzenie badań statystycznych, mając na uwadze ich kluczowe znaczenie dla gospodarki narodowej. Podstawowym założeniem nowych rozwiązań musi być zagwarantowanie bezpieczeństwa zdrowotnego w trakcie prowadzenia badań statystycznych – zarówno respondentom, jak i osobom przeprowadzającym badania.

 

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy powszechnym spisie rolnym w 2020 r.:

 • Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.
 • Obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego, nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
 • Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
 • Przekazanie przez użytkownika gospodarstwa rolnego danych w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego zwalnia go z obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego.

Dzień Edukacji Narodowej 2020

S15Święto pracowników oświaty w gminie Ozorków organizowano w poszczególnych szkolnych placówkach w dniu 14 października. Tym razem świętowanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyraźnie odbiegało pod wieloma względami od lat poprzednich. W najmniejszym stopniu obowiązujący reżim sanitarny (koronawirus) zredukował stosowane powszechnie formy i treści na Dzień Nauczyciela w leśmierskiej podstawówce. Jako pierwsza i właśnie z największym rozmachem – na sali gimnastycznej - rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Leśmierzu, gdzie placówką zarządza dyr. Tomasz Wojtkiewicz. Uroczystość połączona ze ślubowaniem i pasowaniem  na ucznia pierwszoklasistów, przy obecności sztandaru szkoły, przyniosła w efekcie typowe na taką okoliczność szkolne widowisko z udziałem nauczycieli, wielu uczniów i także rodziców. W pozostałych gminnych Szkołach Podstawowych - w Solcy Wielkiej, którą kieruje dyr. Aneta Pyciarz i w Modlnej prowadzonej drugi rok przez dyr. Rafała Nowaka, zorganizowano – odpowiednio według swoich koncepcji organizacyjnych - kameralne spotkania dla pracowników w nieco mniejszych pomieszczeniach.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2020

Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu w związku z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2

Rekomendujemy  przesyłanie  pism:

 • drogą  elektroniczną  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • za pośrednictwem  elektronicznej  skrzynki  podawczej e-PUAP pismo ogólne do podmiotu publicznego /PUPZgierz/skrytka oraz „pismo ogólne do urzędu” /PUPZgierz/SkrytkaESP
 • pocztą tradycyjną  na adres : Powiatowy Urząd Pracy w Zgierz, ul. Barona 10, 95-100  Zgierz

 

Informujemy o możliwości kontaktu telefonicznego z Urzędem:

 • informacja w sprawie szkoleń, KFS - 42  714 12 63;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 • informacja dotycząca zatrudniania cudzoziemców - 42  714 12 67;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja dotycząca pośrednictwa pracy, ofert pracy - 42  714 12 71;  42  714 12 72;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja w sprawie staży - 42   717 45 61;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja dla  Pracodawców  na temat dofinansowań (refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy, prace interwencyjne, roboty publiczne) - 42  714 12 79;   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja dla  osób bezrobotnych w sprawie  dotacji na otworzenie działalności gospodarczej - 42  714 12 64;   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja w sprawie rejestracji, wydawania zaświadczeń - 42 714 12 68 ; 42  714 12 69; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacja w sprawie zasiłków, dodatków  aktywizacyjnych - 42  714 12 79; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PIK  Ozorków

tel.: 42  718 28 25    42  718 28 05    42  718 28 04   42  718 28 26

 

Rejestracja 

Zarejestruj się przez Internet lub zarezerwuj datę i godzinę rejestracji w urzędzie bez konieczności oczekiwania w kolejce - wejdź na stronę: www.praca.gov.pl

Szczegółowe informacje na temat rejestracji przez Internet znajdziesz tutaj: praca.gov.pl/eurzad

Załóż bezpłatny profil zaufany, dzięki któremu załatwisz swoje sprawy w urzędzie bez wychodzenia z domu: www.epuap.gov.pl 

 

Wyrejestrowanie 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Sars-CoV-2 wyrejestrowania z urzędu można dokonać poprzez: 

 • Przesłanie drogą elektroniczną skanu zawartej umowy lub oświadczenia ( w załączniku) zawierającego  dane identyfikacyjne, datę i powód wyrejestrowania oraz własnoręczny podpis; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Poprzez elektroniczny urząd podawczy – dla osób posiadających podpis elektroniczny lub profil e-puap. W tym przypadku należy przesłać oświadczenie zawierające  dane identyfikacyjne, datę i powód wyrejestrowania. 

 

ZA  WSZELKIE  NIEDOGODNOŚCI   PRZEPRASZAMY

Rozkład jazdy linii Z46

ikona pdf - ZDiT - Informacja

ikona pdf - Przystanek: KONSTYRUCJI 3 MAJA

ikona pdf - Przystanek: RADOGOSZCZ WCHÓD

Poświęcenie kapliczki w Modlnej

F01Pierwsza niedziela października br. w Parafii Bożego Ciała i Św. St. Biskupa i Męczennika w Modlnej przebiegała bardzo uroczyście. W drugą rocznicę Misji Miłosierdzia Bożego w tamtejszej parafii, zabytkowy kościół zyskał na swej świetności, a mianowicie, kilka metrów od wejścia głównego stanęła urocza kapliczka z figurką Matki Boskiej. Jej fundatorami są – Danuta i Jan Karolakowie z Czerchowa. Uroczyste poświęcenie kapliczki Najświętszej Maryi Panny obok modleńskiej świątyni miało miejsce 4 października przed niedzielną sumą. Na zaproszenie ks. Proboszcza Piotra Bratka przed kościołem stawiło się wielu zacnych parafian, w tym wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski oraz członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Katarzyna Łebedowska. Poświęcenia kapliczki dokonał Proboszcz Parafii Modlna ks. Piotr Bratek, a zaproszeni samorządowcy – Katarzyna Łebedowska i Tomasz Komorowski uhonorowali ten nowy obiekt sakralny wiązanką kwiatów.

Czytaj więcej: Poświęcenie kapliczki w Modlnej

Komunikat CBS

komunikat GUS 10.10.20

Komunikat COVID-19

DRODZY MIESZKAŃCY

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urzędu prosimy o załatwianie wszelkich spraw niewymagających osobistej wizyty w Urzędzie w następujących formach:

1. za pośrednictwem usług internetowych – ePUAP (https://epuap.gov.pl)
2. za pośrednictwem e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
3. za pośrednictwem korespondencji tradycyjnej:
Urząd Gminy Ozorków
ul. Wigury 14
95-035 Ozorków

4. telefonicznie: 42 277 14 44; 42 277 14 45 lub tel. kom: 503 193 621
Preferujemy również dokonywanie wszelkich wpłat za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz wpłat na rachunek bankowy.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy

Rolniku, to ważna infomacja!

wywiad telefoniczny

UWAGA

W dniu 08.10.2020 r. w godz.
8.00-10.00 wystąpią utrudnienia
w połączeniach na telefony stacjonarne.
Proszę o  kontakt  na nr:
503 193 621

Pomoc prawna

ikona pdf - Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnych dla mieszkańców powiatu zgierskiego.

Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej

foto 15Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 20 września br. w kościele parafialnym w Modlnej została odprawiona msza święta w intencji poległych żołnierzy „polskiego września” i zamordowanych w 1939 mieszkańców Czerchowa. Żołnierze to waleczni obrońcy swojej Ojczyzny, którzy polegli w kampanii wrześniowej II wojny światowej i spoczywają na cmentarzach wojennych w Modlnej i Solcy Wielkiej, natomiast pomordowani jako ludność cywilna mieszkańcy Czerchowa mają godnie urządzone swoje miejsce pamięci w swojej miejscowości z tablicą zawierającą nazwiska wszystkich ofiar hitleryzmu.
Mszę świętą sprawował Proboszcz Parafii Modlna ks. Piotr Bratek i oczywiście wygłosił piękne okolicznościowe kazanie. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej

81 rocznica Bitwy nad Bzurą

bzura2003Od wielu lat w gminie Ozorków odbywają się corocznie uroczystości rocznicowe dla upamiętnienia ofiar Bitwy nad Bzurą. Dzisiejsze formy organizacyjne mające wpływ na powodzenie wszelkich takich inicjatyw podejmowanych dla lokalnych społeczności są uwarunkowane właściwym postępowaniem wobec koronawirusowych obostrzeń.  Dlatego też nasze gminne obchody polskiego września na terenach wojennych pól bitewnych 1939 roku zostały bardzo ograniczone. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzieży wybrano wariant polegający na uczestnictwie w obchodach wybranych grup reprezentujących poszczególne środowiska gminne i lokalne wraz z gośćmi zaproszonymi.

Czytaj więcej: 81 rocznica Bitwy nad Bzurą

Obchody 81 Rocznicy "Bitwy nad Bzurą"

bitwa20

Walka z ASF

ulotka asf 20

Dożynki Parafialne w Solcy Wielkiej 2020

IMG 4002Msza św. dziękczynna za urodzaje w Parafii p.w. św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej miała miejsce 13 września i były to ostatnie tegoroczne uroczystości dożynkowe na terenie gminy Ozorków. Tym razem w soleckiej świątyni modlono się w intencji rolników na mszy św. koncelebrowanej, gdyż Proboszcz Parafii ks. Andrzej Borczyk zaprosił do udziału w dożynkowym nabożeństwie ks. Bolesława z Parafii św. Józefa w Ozorkowie. Ksiądz Proboszcz nadmienił, że nie są to – jak w latach poprzednich – uroczystości połączone z wystawnym biesiadowaniem po mszy św. na pobliskim terenie wokół kościoła, ponieważ istnieje ryzyko związane z koronawirusem.

Czytaj więcej: Dożynki Parafialne w Solcy Wielkiej 2020

Dożynki Parafialne 2020 w Modlnej

IMG 3748W pierwszą niedzielę września br. miały miejsce dożynkowe uroczystości w Modlnej. U większości mieszkańców, ale przede wszystkim rolników - producentów zbóż z Parafii Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej dożynkowe świętowanie posiada od lat rangę wyjątkowej uroczystości. Dlatego po raz kolejny w sposób bardzo okazały zaprezentowano owoce rolniczego trudu - stawiając symbol tegorocznych zbiorów - w postaci chlebów, wieńców i pozostałych płodów rolnych - przed ołtarzem swojej świątyni. Ksiądz Proboszcz Piotr Bratek najpierw powitał na dziedzińcu kościoła wszystkich rolników oraz poświęcił  Ich piękne wieńce i chleby dożynkowe.

Czytaj więcej: Dożynki Parafialne 2020 w Modlnej

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje pod adresem:

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rusza-pomoc-dla-rolnikow-szczegolnie-dotknietych-kryzysem-covid-19.html

Nastolatki, pandemia i używki. „Dzieci i młodzież potrzebują teraz szczególnej uwagi”

alko a 20

Przed pandemią uczniowie niezbyt chętnie z własnej inicjatywy odwiedzali mój gabinet. Teraz, od kiedy udostępniłam im mój numer telefonu i kontakt przez komunikatory, codziennie odbywam nawet kilkanaście rozmów – mówi Ewa, szkolny pedagog z ponad 20-letnim stażem. Taka aktywna postawa pracownika oświaty nie jest zbyt powszechna – działalność szkół w czasie epidemii często sprowadza się wyłącznie do organizacji zdalnego nauczania. Tymczasem wielu polskich nastolatków jest w obecnej sytuacji zagubionych; nie radzą sobie z nauką, brakuje im bezpośredniego kontaktu z kolegami i ulubionymi nauczycielami, do których mają zaufanie.

Czytaj więcej: Nastolatki, pandemia i używki. „Dzieci i młodzież potrzebują teraz szczególnej uwagi”