Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów

 

Spis MAJ

 

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego

spis 21

Dzień Świętego Floriana

florian Druhowie i Druhny, drodzy Strażacy
 Z okazji dnia Waszego patrona – św. Floriana,
 pragnę wyrazić swoją wdzięczność za pełną
 poświęcenia i trudu służbę na rzecz mieszkańców gminy Ozorków.
 Wszystkim druhom i druhnom Ochotniczych Straży Pożarnych
 oraz strażakom Państwowej Straży Pożarnej
 składam serdeczne podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania
za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę
drugiemu człowiekowi oraz profesjonalną postawę.
Życzę Wam nieustającej opieki świętego Floriana,
wszelkiej pomyślności i szczęścia na służbie,
a w życiu osobistym satysfakcji i entuzjazmu
w realizacji wszystkich planów i zamierzeń

 

 

 

 

 

 

Tomasz Komorowski
Wójt Gminy Ozorków

Komunikat

Uprzejmie informujemy,
iż w dniu 04 maja 2021 roku
/wtorek/ Urząd Gminy Ozorków będzie nieczynny.

Zarządzenie Nr 692/2021 Wójta Gminy Ozorków z dnia 07 kwietnia 2021 roku w sprawie wyznaczenia dnia wolnego od pracy w 2021 roku w Urzędzie Gminy Ozorków.

„Praca na dawnej fotografii” – konkurs dla osób 50+

Pamiętasz może jakie były realia pracy kilkadziesiąt lat temu? Stare maszyny, urządzenia i ubrania? Wyślij naszej redakcji zdjęcia, gdzie widniejesz na swoim stanowisku pracy i walcz o nagrody.

Aplikuj.pl pragnie ogłosić konkurs, który jest skierowany do wszystkich osób z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Oczywiście, na najlepszych czekają nagrody: kursy komputerowe(strefakursow.pl), telefony komórkowe, gadżety i książki. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy https://www.aplikuj.pl/konkurs-praca-na-dawnej-fotografii-zgloszenie , a w nim umieścisz maksymalnie 3 fotografie związane z tematyką konkursu.

Zdjęcia można wysłać samemu, ale i za pośrednictwem osób trzecich. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem Internetu w trosce o Wasze bezpieczeństwo. Na naszej stronie można poznać wszelkie szczegóły https://www.aplikuj.pl/konkurs-praca-na-dawnej-fotografii.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 4 czerwca 2021 roku. Pomóż nam pokazać jak bardzo różniła się praca na Twoim stanowisku od tej wykonywanej dzisiaj. Wspólnie pokażmy przyszłości narodu jak to było za czasów ich rodziców i dziadków!

 

konkurs a v1 1200x628

konkurs a v2 1200x628

„Usługi elektroniczne w ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  I Oddział w Łodzi zaprasza Państwa do skorzystania z dyżuru telefonicznego pt.

„Usługi elektroniczne w ZUS”

Kiedy odbędzie się dyżur

28 kwietnia (środa) od 10:00 do 12:00
pod numerem tel. 42 638-24-00

 

Podczas dyżuru dowiedzą się Państwo m.in.

- dla kogo przeznaczona jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS-u,
- co możesz zrobić dzięki PUE ZUS,
- jak zarejestrować konto PUE ZUS,
- co to jest e-wizyta,
- jak umówić się na e-wizytę,
-jakie sprawy możesz załatwić podczas e-wizyty,
-jakie korzyści niesie wykorzystywanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń,
-jakie możliwości wynikają z korzystania z rachunku bankowego

 

Nasi eksperci będą dostępni tylko ww. dniu i  przedziale czasowym.
Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami!

"Liczymy się dla Polski"

plakat przedszkole

„Biznes na PLUS”.

Ruszył nabór do kolejnej edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.

biznesnaplus
To najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla firm z naszego regionu jest formą docenienia i podziękowania dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne. Główną ideą konkursu jest uhonorowanie firm konsekwentnie promujących pozytywny wizerunek łódzkiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu oraz stanowiących wzór funkcjonowania dla innych.
Organizatorem Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS ” jest Województwo Łódzkie.

Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur w 5 kategoriach:
• Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności
• Debiut Roku
• Lider Innowacji
• Eksportowy Produkt Roku
• Projekt Przyszłości

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonać wypełniając formularz za pośrednictwem strony internetowej https://biznesnaplus.lodzkie.pl/. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2021 r. Laureatów poznamy 28.10.2021 r podczas Europejskiego Forum Gospodarczego.

Rusza konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

bitwa regionow

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi zaczyna przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego skierowanego do KGW „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywać się w warunkach trwającej epidemii Covid-19 i podobnie jak nasze życie, przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej, dlatego organizatorzy zapraszają uczestników do prezentacji potraw w formie multimedialnej.
Tegoroczna pula nagród wniesie ponad 35 tysięcy złotych. Zgłoszenia trzyosobowych prezentacji Kół Gospodyń wiejskich oraz pracę konkursową należy przesłać do dnia 30 czerwca br. wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl.

Czytaj więcej: Rusza konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Komunikat

W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami oraz znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Mieszkańców Gminy Ozorków, Klientów, a także Pracowników Urzędu Gminy Ozorków, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie .

APELUJEMY

o załatwianie wszelkich spraw niewymagających osobistej wizyty w Urzędzie w sposób następujący:

  • drogą telefoniczną: 42 277 14 44 lub 503 193 621,
  • elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • za pośrednictwem platformy e- PUAP: ( /1020062/skrytka),
  • a także za pośrednictwem korespondencji pocztowej przesłanej na adres: Urząd Gminy Ozorków, ul. Wigury 14, 95-035 Ozorków
  • za pośrednictwem skrzynki/ urny/ stojącej przy drzwiach wejściowych wewnątrz budynku w godzinach pracy Urzędu.

W celu uzyskania informacji dotyczących sposobu załatwienia sprawy prosimy o kontakt telefoniczny : 42 277-14-44; 42 277- 14- 45 ; 503-193 621 lub e-mail gmina @ug-ozorkow.pl .
Wpłaty prosimy dokonywać za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Pół miliona złotych na modernizację drogi w Opalankach

opalanki21Grant w wysokości 500 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała Gmina Ozorków na przebudowę drogi gminnej nr 120123E w Opalankach. Dzięki pozyskanym środkom przebudowanych zostanie 1400 mb nawierzchni.
- Korzystający z drogi wiedzą, że posiada ona nawierzchnię bitumiczną w bardzo złym stanie. Ponieważ droga stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Opalanek, których większość to przedsiębiorcy branży rolno-spożywczej, postanowiliśmy ubiegać się o dotację na przeprowadzenie prac. Przebudowana droga będzie doskonałym połączeniem z miastem Ozorków oraz sąsiednimi miejscowościami o charakterze usługowo-handlowym, co ważne droga znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 – wyjaśnia Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski.

Czytaj więcej: Pół miliona złotych na modernizację drogi w Opalankach

Wielkanoc 2021

wielkanoc 21 09Koronawirus SARS – CoV-2 nie ustępuje, a nawet rzec można – trzyma się mocno. Minął rok od poprzednich Świąt Wielkanocnych i w dalszym ciągu pozostajemy w obowiązującym reżimie sanitarnym. COVID-19 nadal plądruje nasze życie, a mniej wytrzymałe osoby, niestety – życia ziemskiego pozbawia. Silny wzrost zakażeń w miesiącu marcu br. znów spowodował wielkie utrudnienia w przeżywaniu kolejnych uroczystości wielkanocnych. Wiąże się to oczywiście z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się tej groźnej choroby poprzez stosowanie metody polegającej na izolacji osób zdrowych przed potencjalnym zakażeniem. Właśnie w takim okresie, gdzie mieszkańcy przez kilka dni pod rząd obcują z sobą, harcownik koronawirus ma największe pole do popisu, gdyż osoba zarażona najbardziej zakaża innych w pierwszych dniach rozwoju choroby. Łatwo sobie wyobrazić co się dzieje, gdy w dużym skupisku ludzi znajdą się również zakażeni – jeszcze nie do końca świadomi swej choroby i przez kilka dni takie zjawisko ma miejsce. Dlatego właśnie w obawie przed czymś takim wprowadzono w całym kraju koronawirusowe obostrzenia i wynikające z tego ograniczenia w naszym życiu.

Czytaj więcej: Wielkanoc 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

GUS nsp 21

Już 1 Kwietnia rozpocznie się
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia na terenie całego kraju rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Spisy powszechne są badaniami pełnymi – obejmują całą populację ludności. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.
Spis ludności i mieszkań jest badaniem obowiązkowym, realizowanym co 10 lat w oparciu o przepisy ustawy, a także zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych. Jest to jednocześnie największe przedsięwzięcie statystyczne podejmowane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Uzyskane podczas spisu powszechnego dane umożliwią analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w kraju w dowolnych przekrojach terytorialnych.

Czytaj więcej: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Komunikat COVID-19

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Mieszkańców Gminy Ozorków, Klientów, a także Pracowników Urzędu Gminy Ozorków, zwracamy się ponownie z prośbą
o załatwianie wszelkich spraw niewymagających osobistej wizyty w Urzędzie w dotychczasowy sposób tj.

- drogą telefoniczną: 42 277 14 44 lub 503 193 621,
- elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
- za pośrednictwem platformy e- PUAP: ( /1020062/skrytka) a także za pośrednictwem korespondencji pocztowej.

Jednocześnie informujemy, że kasa w Urzędzie Gminy Ozorków jest czynna dla klientów, jednak preferujemy dokonywanie wpłat podatków, opłat lokalnych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz wpłat na rachunek bankowy gminy.
Uprzejmie prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń mając na uwadze ciągle obowiązujący stan epidemii koronawirusa i konieczność zachowania niezbędnych zasad bezpieczeństwa w celu przeciwdziałaniu zagrożeniu.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Wójt Gminy Ozorków
/-/ Tomasz Komorowski

Droga gminna to nie śmietnik!

1615892061869Każdy przedsiębiorca prócz liczenia zysków, musi liczyć się także z kosztami wynikającymi z prowadzenia firmy. Niedopuszczalnym jest, by oszczędzali oni na wywozie śmieci, powstających na skutek działalności gospodarczej, na rzecz wywożenia odpadów do lasów czy porzucania ich przy okolicznych drogach, jak miało to miejsce w minionym tygodniu na przedłużeniu ulicy Sienkiewicza w Sokolnikach-Lesie w stronę wsi Modlna. Gmina Ozorków złożyła już w tej sprawie doniesienie do Komisariatu Policji w Ozorkowie.

- Takie zachowanie nie są i nie będą akceptowane zarówno przez okolicznych mieszkańców, i tu wielki ukłon w kierunku postawy obywatelskiej, informującej o zdarzeniu na profilu grupy „Stali i sezonowi mieszkańcy Sokolnik-Lasu” na portalu społecznościowym Facebook, jak i władze Gminy Ozorków – mówi zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Czytaj więcej: Droga gminna to nie śmietnik!

Pamiętaj o "POTWIERDZANIU ZAWARCIA UMOWY DZIERŻAWY"

Wójt Gminy Ozorków informuje, że znowelizowany art. 28 ust. 4 i art. 38 pkt. 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, wprowadza obowiązek potwierdzania faktu zawarcia umowy dzierżawy przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), właściwego ze względu na położenie przedmiotu dzierżawy.
W zawiązku z powyższym w celu uzyskania potwierdzenia należy złożyć wniosek o potwierdzenie zawarcia umowy dzierżawy wraz z oryginałem zawartej umowy.
Jednocześnie nadmienia się również, że na podstawie w/w przepisów Wójt dokonuje tylko potwierdzenia zawarcia umowy, zatem nie potwierdza faktu rozwiązania lub wygaśnięcia umowy dzierżawy, nie sporządza umowy dzierżawy i nie poświadcza własnoręczności podpisów na tych umowach.
Wydanie potwierdzenia jest zwolnione z opłaty skarbowej na podstawie art. 2 § 1 ust 1 ustawy o opłacie skarbowej.


Wójt Gminy Ozorków
/-/Tomasz Komorowski

Prace geodezyjne na start

Niebawem rozpoczną się prace związane z modernizacją ewidencji gruntów, budynków i lokali dla wszystkich obrębów gmin z terenu powiatu zgierskiego, w tym gminy Ozorków. Firmą odpowiedzialną za ich wykonanie na terenie naszej gminy będzie Geoorange Łukasz Antkiewicz z Bukowca.

Firma geodezyjna podejmie prace terenowe mające na celu aktualizację ewidencji gruntów i budynków oraz dostosowanie jej zapisów do obowiązujących przepisów prawnych. Wynikiem pomiarów i oględzin będzie doprowadzenie rejestrów i map do zgodności ze stanem rzeczywistym i prawnym w zakresie: budynków, lokali i sposobu użytkowania gruntów.

Czytaj więcej: Prace geodezyjne na start