akcyza zwrot

Rolnikom posiadającym użytki rolne na terenie Gminy Ozorków, przypominamy, że zbliża się pierwszy termin składania wniosków o zwrot  podatku akcyzowego zawartego  w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wnioski o zwrot podatku składamy w terminie: 1 lutego 2022 r. - 28 luty 2022 r.  pokój nr 20

pn, śr, czw. 8.00 - 15.00

wt. 8.00-16.00

pt. 8.00-14.00

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) oleju napędowego zakupionego w okresie: od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r., a także w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, dokument (lub jego kopię) wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR, zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego.

Uprzejmie informujemy, że została wprowadzona dodatkowa procedura wydawania ww. dokumentu, tj. forma dokumentu podpisanego podpisem elektronicznym, który będzie przesyłany na adres poczty elektronicznej lub skrzynkę e PUAP wnioskodawcy (producenta rolnego).

Od 1 stycznia 2022 r. zwiększa się, z 100 l do 110 l, limit oleju napędowego zużytego na 1 ha użytków rolnych. Zwiększony jest też limit zużycia oleju napędowego do 1 dużej  jednostki przeliczeniowej bydła (DJP) z 30 l do 40 l.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar