Granty sołeckie 2019

grantyZarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Na ten cel w budżecie Województwa Łódzkiego zarezerwowano środki w wysokości 3 mln zł. Wnioski o dofinansowanie dotyczą projektów realizowanych w terminie od 1 lipca do 15 listopada 2019 roku zgłaszanych gminie przez sołectwa. Każda gmina może złożyć maksymalnie 3 wnioski, a wnioskowana kwota dotacji dla jednej miejscowości nie może być większa niż 10 000,00 zł.

Wnioski należy składać do dnia 15 marca 2019 r. w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź).

Poniżej zamieszczamy regulamin, wzór wniosku oraz pismo zachęcające do ubiegania się o powyższe środki, a także link do strony z ogłoszeniem o naborze (link).

Oprac. na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Załączniki: