Wznowiono nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze”

Wielkość czcionki:

smog6Podczas zorganizowanej w dniu 21 stycznia br. konferencji prasowej, minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował wraz z prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą o wznowieniu naboru wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Z przekazanych na konferencji informacji wynika, że przerwa w naborze miała charakter przejściowy i związana była z przeprowadzeniem niezbędnej aktualizacji programu oraz dostosowania systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym.

Od 21 stycznia br. wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mogą to robić osoby fizyczne, które mają prawo własności lub są współwłaścicielami budynku. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja wynosi 53 000,00 zł. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą tę kwotę, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki.

Mieszkańcy województwa łódzkiego szczegółowe informacje o programie „Czyste Powietrze” mogą uzyskać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przy ul. Dubois 118, pod numerem telefonu 42 663 41 00 (www.wfosigw.lodz.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Według NFOŚiGW do 31 grudnia 2018 roku Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w całym kraju przyjęły ponad 25 000 wniosków. Obecnie podlegają one weryfikacji, po której będą podpisywane pierwsze umowy. Według założeń rządu program „Czyste Powietrze” będzie realizowany przez dziesięć lat. Jego budżet wyniesie 103 mld złotych.

Oprac. na podstawie informacji ze strony Ministerstwa Środowiska: www.gov.pl/web/srodowisko