Vfestiwal1416 grudnia 2018 r. odbył się koncert inauguracyjny V Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sokolnikach-Lesie. Pod Patronatem Honorowym ks. Grzegorz Rysia - Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego oraz Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego ma miejsce kontynuacja występów artystycznych w okresie świąteczno-noworocznym. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany miłośnikom muzyki poważnej Ryszard Jan Osmoliński.

Na pierwszy z festiwalowych koncertów zaproszono Orkiestrę Kameralną „Łódzkie Smyczki”, która obchodzi 30-lecie działalności. Tydzień później, 23 grudnia, dla festiwalowej publiczności wystąpili: Duo Gitarowe „Anioli” Aniela Milala & Oliwia Osmolińska oraz Polskie Duo Skrzypcowe Monika Sylwia Osmolińska & Ryszard Jan Osmoliński. 30 grudnia swoje umiejętności zaprezentował Chór Dziecięcy i Młodzieżowy „Promyki Słoneczne” z Sanktuarium Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach pod dyr. siostry Danieli Jankowskiej.

Ostatni koncert V Festiwalu odbędzie się 13 stycznia 2019r. /Szersza relacja w Gminniaku/.