Zabawa dożynkowa

dozynki18

Powszechnie wiadomo, że w wielu sołectwach na terenie gminy Ozorków odbywają się imprezy integracyjne mieszkańców poszczególnych wiosek na okoliczność zakończenia żniw i podsumowania zbioru plonów. Naturalnie, nie obowiązują tu żadne formy co, do przebiegu, miejsca czy też czasu odbywanych lokalnie spotkań. Niezależnie od uroczystości dożynkowych parafialnych z mszą świętą w intencji rolników, nasi gospodarze podtrzymują świętowanie dożynkowe z udziałem współmieszkańców. Mieszkańcy Sierpowa oraz Konarurządzili sobie wspólną uroczystość dożynkową w dniu 16 września br. na placu obok istniejącej tam świetlicy środowiskowej. Funkcjonująca od kilku lat świetlica Sierpów-Konary skutecznie zmobilizowała mieszkańców do kulturalnej współpracy, czego też efektem są organizowane spotkania dożynkowe.

Nad wszystkim czuwają miejscowi radni oraz sołtysi, a gospodynie z KGW przygotowują dożynkową biesiadę. Tym razem zaproszono również kapelę Ozorkowianie, która doskonale zabawiała uczestników spotkania. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele gminnego samorządu z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• dozynki01
  • dozynki02