Pierwszy dzień w szkole

rozpoczecie32Wakacje szkolne trwały ponad dwa miesiące, a więc wystarczająco długo, by ten letni wypoczynek uczniów – wolny od wszelkich zajęć - pozwolił zregenerować siły fizyczne i duchowe - do dalszej nauki. Dlatego też, powrót do swej szkoły po długim leniuchowaniu charakteryzuje się zazwyczaj nową energią młodego pokolenia, a konkretnie ludzi z otwartymi umysłami, zapałem do działania i gotowymi na kolejne poznawanie życiowych mądrości. Naturalnie, nieco mniej zdecydowania widać na twarzach najmłodszych uczniów, ale to tylko w początkowym okresie nauki. Na dzień dzisiejszy należy przyjąć, że dla większości wychowanków placówek szkolnych funkcjonujących na terenie gminy Ozorków, obowiązek szkolny to miła powinność młodego człowieka, który poprzez zdobywanie wiedzy przygotowuje się do dorosłego życia. Do takich przekonań skłaniają właśnie dotychczasowe osiągnięcia owych wychowanków, których wysokie wyniki często dystansują rówieśników z wielu szkół w naszym kraju. Co przyniesie kolejny rok, czy też niedaleka przyszłość – jeszcze nie wiemy, natomiast uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019 w naszej gminie w dniu 3 września br. pozwalają patrzeć w tę przyszłość z optymizmem.

Po odprawionych wcześniej mszach świętych dla dzieci i młodzieży szkolnej - w Leśmierzu przez ks. Pawła Pełkę, w Modlnej przez ks. Piotra Bratka i w Solcy Wielkiej przez ks. Andrzeja Borczyka, we wszystkich gminnych placówkach oświatowych – w Modlnej, Leśmierzu i Solcy Wielkiej zainaugurowano „Nowy Rok Szkolny”. Po wprowadzeniu sztandaru śpiewano hymn państwowy oraz uczczono „minutą ciszy” obrońców Ojczyzny polskiego września 1939r. Akcentowano również wspólne przeżywanie ważnej dla Polski rocznicy – „100-lecia Odzyskania Niepodległości”. W odniesieniu do nowych rozwiązań w naszym „nauczaniu”, wszyscy obecni zauważyli, że w konsekwencji wdrażanej w systemie polskiej edukacji reformy- pojawiły się kl. VIII SP, natomiast ze szkół gimnazjalnych pozostały już tylko klasy III. Wszystkie istotne sprawy w poszczególnych szkołach podstawowych omawiali dyrektorzy placówek i zapoznali uczniów oraz rodziców z kadrą dydaktyczno-wychowawczą. W tym dniu gminne szkoły odwiedzali nasi samorządowcy, Wójt Tomasz Komorowski przebywał w Leśmierzu i Solcy Wielkiej, natomiast Sekretarz Witold Kosmowski pojechał do Modlnej. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• rozpoczecie01
  • rozpoczecie02