„88 Urodziny Sokolnik”

sokolniki05Wzorem lat minionych, sokolniczanie konsekwentnie i bardzo kulturalnie obchodzą kolejne rocznice powstania swojej miejscowości. Właśnie dlatego wśród wielu wakacyjnych wydarzeń kulturalnych zawsze jest miejsce na ciekawą imprezę poświęconą mieszkańcom i wczasowiczom przebywającym w Sokolnikach Lesie. Społeczność przywiązana do życia w lesie i doceniająca walory zdrowotne Miasta Ogrodu Sokolniki, pamiętająca też zapewne opowieści o inicjatywie barona Aleksandra Rozstockiego dotyczącej parcelacji swojego majątku, żywo reaguje na tego rodzaju inicjatywy dotyczące swojej miejscowości, której daty powstania - podobno - dokładnie nikt nie zna. Jest ona bardziej kojarzona z powołanym do życia w 1930 roku – mówiąc w skrócie - stowarzyszeniem działkowiczów, natomiast sama nazwa nawiązuje niejako do uprawianych w tamtejszych lasach polowań z sokołem. Warto też przypomnieć, że na polowania do Sokolnik przyjeżdżał również nasz wielki pisarz Henryk Sienkiewicz. Sama liczba „88” nie może być kojarzona z bogatą historią, co jednak nie przeszkadza być dumnym ze swej miejscowości i wciąż piękniejącego jej oblicza.

Tym razem, kolejne urodziny Sokolnik – przy wsparciu gminy Ozorków - mieszkańcy świętowali w sobotę 18 sierpnia - również w kawiarni „40”. Na „88 Urodziny Sokolnik” przybyli zainteresowani mieszkańcy oraz przedstawiciele gminnego Samorządu z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele, który na ręce Przewodniczącego Rady Osiedla w Sokolnikach Lesie Jana Malewickiego złożył stosowne podziękowania, a wszystkim obecnym przekazał najlepsze życzenia. Zgromadzeni sokolniczanie obchodzący 88 urodziny swojej miejscowości spędzili wspólnie niezwykle sympatyczny wieczorek taneczny. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• sokolniki01
  • sokolniki02