Zagrali dla Kuby

sokolniki2915 lipca br., w dniu meczu finałowego Mundialu w Rosji,  do Małachowic zjechali nasi oldboje. Tegorocznej sportowej konfrontacji zasłużonych piłkarzy przyświecał bardzo szczytny cel, a mianowicie – urządzenie na tamtejszym boisku piłkarskiej imprezy poświęconej pamięci zmarłego w kwietniu br. piłkarza drużyny LKS Małachowice śp. Roberta Banaszczaka, nazywanego również Kubą. Naturalnie, gospodarzem imprezy  byli sportowcy miejscowego klubu Kanarki Małachowice z prezesem Marcinem Pięta na czele. Szlachetna inicjatywa piłkarzy tego klubu wyzwoliła wiele potrzebnej energii dla zorganizowania dorocznego meczu oldbojów. Gminny Ludowy Klub Sportowy zaprosił do udziału w imprezie oldbojów z naszych LZS-ów, a także wdowę po Kubie - Panią Justynę, która w otoczeniu rodziny oglądała mecz poświęcony zmarłemu mężowi. Przed rozpoczęciem meczu uczciliśmy minutą ciszy pamięć nieżyjącego Kuby – dla wielu bliskiego kolegi z boiska. Drużyna z Małachowic wystawiła własną drużynę piłkarską przeciw pozostałym piłkarzom z takich klubów jak Czerchów, Wróblew, Sierpów, Solca Wielka, Modlna, Leśmierz i Skromnica. Tak więc, naprzeciw siebie stanęły dwie silne drużyny z dość atletycznie wyglądającymi zawodnikami. To jednak w niczym nie przeszkodziło, by na boisku zaistniała ostra piłkarska rywalizacja. Oczywiście, sędzia zawodów nie musiał często używać gwizdka, ponieważ po murawie biegało 20-tu kulturalnych sportowców, których doświadczenie i rozsądek nie pozwoliły na popełnianie jakichkolwiek błędów.

Innymi słowy, sędzia - nazwijmy - nie przeszkadzał piłkarzom w grze, choć interweniował w sytuacjach kwalifikujących się np. do rzutu karnego. W walce o piłkę nie było widać wyraźnej przewagi żadnej z drużyn, natomiast w zdobywaniu goli skuteczniejsi byli zawodnicy z pozostałych klubów gminy przybyłych do Małachowic. W pierwszej połowie meczu koledzy śp. Kuby stracili kilka bramek, ale potem było lepiej, do gry wchodzili kolejni oldboje i wynik meczu wyraźnie się poprawił, drużyna Kanarków zaczęła zdobywać bramki. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• sokolniki01
  • sokolniki02