XXX Muzyczne Lato w Sokolnikach

sokolniki19/Obchody 100-lecia „Polski Niepodległej”/

Koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „XXX Muzyczne Lato Miasto-Ogród Sokolniki 2018” odbywają się zgodnie z opracowanym przez organizatorów - Towarzystwo Przyjaciół Miasta - Ogrodu Sokolniki programem. W każdą niedzielę w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie - pod kierunkiem Dyrektora Artystycznego Ryszarda Jana Osmolińskiego wielcy artyści grają i śpiewają dla miłośników muzyki klasycznej. 8 lipca odbył się pod patronatem Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego patriotyczny koncert dla uczczenia ważnej rocznicy - 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przed publicznością wspaniali artyści: Aleksandra Szwejkowska-Belica (skrzypce) i Cezary Sanecki (fortepian) – z jedynie polskim repertuarem. „Słowo o muzyce” - Witold Paprocki -.znany muzykolog, który znakomicie przygotował obecną publiczność do odbioru jakże bliskiej nam muzyki. Wśród wielu prezentowanych twórców usłyszeliśmy muzykę Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego./Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• sokolniki01
  • sokolniki02