Spotkanie wielkanocne dla seniorów

spotkanie wlk30W roku bieżącym miejscem wspólnego przeżywania przez naszych seniorów radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa była miejscowość Leśmierz. Wiele osób starszych, chorych i samotnych, w tym podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej skorzystało z zaproszenia, by z potrzeby ducha odbyć to doroczne spotkanie wielkanocne. Organizatorzy: Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, Proboszcz parafii p.w. „Opieki św. Józefa” w Leśmierzu ks. Paweł Pełka, Gminny Ośrodek Opieki Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu - zaplanowali tegoroczne spotkanie na dzień 9 kwietnia i oczywiście rozpoczęto wspólną modlitwą w leśmierskim kościele.

Mszę świętą w intencji naszych seniorów odprawił Proboszcz Parafii w Leśmierzu ks. Paweł Pełka. Samorząd naszej gminy na uroczystości reprezentowali: Wójt Tomasz Komorowski, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Szcześniak i Skarbnik gminy Małgorzata Domańska. Ksiądz Proboszcz wszystkich serdecznie powitał, a podczas sprawowanej mszy świętej wygłosił okolicznościowe kazanie. Zgromadzeni uczestnicy spotkania wysłuchali również przemówienia Wójta Tomasza Komorowskiego, który na zakończenie podziękował ks. Proboszczowi za odprawienie mszy św. w intencji wszystkich naszych seniorów, wręczając kapłanowi bukiet kwiatów.
Na drugą część spotkania wielkanocnego uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu, gdzie pod kierunkiem dyr. Mirosławy Walc przygotowano świąteczny poczęstunek z jajeczkiem. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• spotkanie_wlk01
  • spotkanie_wlk02