Pogrzeb Mistrza

tkubiakŚp. Tadeusz Kubiak – znakomity skrzypek, inicjator powstania Kapeli Ludowej Tadeusza Kubiaka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu odszedł już na wieczny spoczynek. 10 marca br. w Górze Świętej Małgorzaty pożegnaliśmy zmarłego w wieku 95 lat znanego w całej Polsce ludowego artystę, dzięki któremu najwybitniejsi znawcy folkloru usłyszeli o gminie Ozorków. „Zasłużonego dla gminy Ozorków” Pana Tadeusza żegnała rodzina i znajomi oraz szeroka delegacja z naszej gminy z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele.

W miejscowym kościele pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy została odprawiona - przez tamtejszych kapłanów - msza święta żałobna, podczas której w imieniu mieszkańców gminy Ozorków żegnał Pana Tadeusza Kubiaka Wójt Tomasz Komorowski. Na cmentarzu grzebalnym w czasie pochówku zagrała najbliższa sercu zmarłego kapela - Kapela Ludowa Tadeusza Kubiaka. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• tkubiak01
  • tkubiak02