Opłatkowe spotkanie dla strażaków

oplatek20Spotkanie opłatkowe dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcy Wielkiej odbyło się  21 stycznia w świetlicy parafialnej. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem miało miejsce po mszy św. odprawionej w miejscowej świątyni przez Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej ks. Andrzeja Borczyka. W kościele zagrała niezawodna Orkiestra Dęta  OSP, a wśród zgromadzonych parafian we mszy uczestniczyli – Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski wraz z małżonką oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ozorkowie druh Władysław Sobolewski. Ksiądz Proboszcz witał wszystkich serdecznie i nie omieszkał poinformować, iż opłatkowe spotkanie dla braci strażackiej odbywa się wspólnie z członkiniami Zespołu Śpiewaczego Niezapominajki, które podjęły się obsługi uroczystości od strony kulinarnej.

Gdy, po mszy świętej - wszyscy stawili się w budynku parafialnym -  miejscu opłatkowego spotkania , nastąpiła odpowiednia  modlitwa  z odczytaniem fragmentu pisma świętego przez ks. Andrzeja Borczyka. Strażacy otrzymali też stosowne życzenia od  ks. Proboszcza, od Prezesa Władysława Sobolewskiego i od Wójta Tomasza Komorowskiego. Pozostałe życzenia, składane sobie przez wszystkich obecnych miały miejsce podczas łamania się opłatkiem. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• oplatek01
  • oplatek02