Zakończenie IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Ostatni Koncert IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sokolnikach Lesie o odbył się w pierwszą niedzielę Nowego Roku 7 stycznia. Na widowni nie zabrakło naszych samorządowców - Wójta Tomasza Komorowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Waldemara Szcześniaka, Skarbnika gminy Małgorzaty Domańskiej oraz dyr. GOK Mirosławy Walc. Na zakończenie festiwalu wystąpiła solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Sylwia Strugińska – Wochowska.(sopran), której akompaniował Robert Grudzień (organy) – solista Filharmonii Lubelskiej.

Po udanym koncercie przyszedł czas na podziękowania i podsumowanie festiwalowych koncertów. Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski uhonorował obecnych wykonawców i organizatorów - dyr. Artystycznego Ryszarda Osmolińskiego oraz ks. Proboszcza Piotra May-Majewskiego - wręczając wszystkim kwiaty oraz dziękując za muzyczne atrakcje świąteczne. Do zgromadzonej publiczności Wójt skierował życzenia noworoczne, w tym również wielu kolejnych wspólnych koncertów w sokolnickiej świątyni. Dyrektor Osmoliński dziękował artystom oraz wszystkim osobom wspierającym organizację Festiwalu, natomiast ks. Proboszcz w sposób szczególny dziękował publiczności i oczywiście dokonał symbolicznego zamknięcia.
Pao

• festiwal_koniec01