"Mikołaj jest w nas"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Ozorków zorganizował w dniu 11 grudnia 2017r. niecodzienną rozrywkę dla uczniów naszych Szkół Podstawowych. Uczestnicy imprezy to dzieci wybrane przez pedagogów i wychowawców z klas II,III, IV i V. Wszelkie skojarzenia dzieci w takim czasie – po „Mikołajkach i już jakby w okresie przedświątecznym – są naturalnie związane z prezentami pod choinkę, a więc zaproponowana przez GOPS forma rozrywki to wyjazd do królewskiego grodu Łęczyca na projekcję filmu w Kinie „Górnik” pt. „Mikołaj jest w nas".

W ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015-2020, nauczyciele wybrali łącznie 100 uczniów ze Szkół w Solcy Wielkiej, Leśmierzu i Modlnej, którzy z radością uczestniczyli w tej kulturalnej imprezie. Dzieci z zainteresowaniem wpatrywały się w postać stolarza Andersena – głównego bohatera filmu, który za punkt honoru postawił sobie dotrzymanie tradycji bożonarodzeniowej w swoim domu poprzez obecność Mikołaja z prezentami. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• kino01
  • kino02