Ostatnie pożegnanie

pogrzeb 423 listopada br. w Modlnej pożegnaliśmy zmarłego w wieku 81 lat Pana Edwarda Stańczyka, byłego dyrektora Szkoły Podstawowej i Szkoły Rolniczej w Modlnej, Honorowego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlnej. Śp. Edward Stańczyk to znany w gminie społecznik, który pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji: wieloletni Prezes OSP Modlna, Sekretarz Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ozorkowie, członek Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni „SCh” w Ozorkowie. W latach 80-tych uczestniczył w pracach Gminnej Rady Narodowej w Ozorkowie.

Mszy świętej żałobnej przewodniczył były Proboszcz Parafii Modlna ks. Zenon Piechota. Zasłużonego mieszkańca Edwarda Stańczyka żegnały - wspólnie z najbliższą rodziną - tłumy znajomych, w tym strażacy z gminy i miasta Ozorków, mieszkańcy, władze gminy Ozorków, dyrekcja i nauczyciele SP Modlna i wielu, wielu szkolnych wychowanków. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• pogrzeb_1
  • pogrzeb_10