Odsłonięcie tablicy w Czerchowie

tablic czerchow37W 78 rocznicę odbyła się oczekiwana przez wszystkich czerchowian patriotyczna uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej zamordowanych mieszkańców Czerchowa 11 września 1939 roku. Tego strasznego mordu dokonali żołnierze  Wehrmachtu w czasie działań wojennych prowadzonych na tym terenie podczas pamiętnego polskiego września 1939r. Rozpoczęto odegraniem Hymnu Państwowego obok przygotowanej tablicy pamiątkowej z wartą Sekcji SZWADRON przy obecności pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej  w Modlnej i  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerchowie. Prowadzący uroczystość, inicjator odsłanianej w tym dniu tablicy Jan Karolak powitał zaproszonych gości i społeczność Czerchowa  oraz zapraszał do historycznych wspomnień.

Odsłonięcia tablicy dokonali wspólnie – Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerchowie dh Dominik Bartczak i Przewodnicząca KGW w Czerchowie Krystyna Palmowska. Proboszcz Parafii w Modlnej ks. Piotr Bratek odmówił modlitwę i poświęcił tę historyczną tablicę. Oficjalne delegacje, mieszkańcy oraz potomkowie zamordowanych przez Niemców ofiar składali przed tablicą kwiaty. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• tablic_czerchow01
  • tablic_czerchow02