VI edycja akcji ogólnopolskiej "Narodowego Czytania"

czytanie5W tym roku odbyła się VI edycja akcji ogólnopolskiej "Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego . Jako pierwsze dzieło literatury polskiej czytano "Pana Tadeusza". Kolejne lata to: Zemsta , Trylogia, Lalka, Quo Vadis.  Biblioteki Gminy Ozorków biorą udział corocznie w/w akcji, która tego roku odbyło się 2 września 2017 r. w Filii Bibliotecznej w Sokolnikach Lesie, gdzie wspólnie czytaliśmy "Wesele" St. Wyspiańskiego.

Utwór powstał na kanwie autentycznego wydarzenia - wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chlopką z podkarpackich Bronowic.

W głośnym czytaniu wzięli udział czytelnicy, bibliotekarze, władze Gminy Ozorków w osobach pana Wójta i Przewodniczącego rady Gminy oraz zaproszeni goście m.in. p. Anna Pruchniewska dyrektor przedszkola w Leśmierzu

• czytanie1
  • czytanie2