Dożynki parafialne w Leśmierzu i w Sokolnikach

dozynki15„Plon niesiemy plon”

Tegoroczne Dożynki Parafialne na terenie gminy Ozorków najwcześniej odbyły się w Leśmierzu i w Sokolnikach Lesie. Święto wszystkich rolników, a szczególnie żniwiarzy w tych parafiach miało miejsce w dniu 27 sierpnia. Tradycyjnie, rolnicy w tym dniu przynieśli do swych świątyń owoce pracy – płody rolne, prezentowali je w procesji wokół kościoła i złożyli przed ołtarzem. Chleby dożynkowe wręczyli księżom, którzy przewodniczyli uroczystościom dożynkowym.

Kapłani poświęcili dorodne plony i odprawili msze święte w intencji wszystkich rolników. W dożynkowych kazaniach nawiązywali do okazywanej Bogu wdzięczności rolników po zakończeniu zbioru zbóż prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla nich na lata przyszłe. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• dozynki01
  • dozynki02