Wójt na Święcie Wojska Polskiego

SWP1515 sierpnia cała Polska obchodzi Święto Wojska Polskiego ustanowione ponownie w 1992 roku. W ten sposób upamiętniono decydujący o losach Polski wielki sukces oręża polskiego w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku – zwycięską Bitwę Warszawską. Na ten dzień przypada również ważne święto kościelne – Wniebowzięcie Matki Bożej zwane również dniem Matki Boskiej Zielnej. Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego – Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – nazwijmy - na naszym terenie, miały miejsce w mieście Ozorkowie na Placu Jana Pawła II. Staraniem władz samorządowych Ozorkowa odbyła się tam patriotyczna uroczystość z udziałem kompanii honorowej I Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej i Orkiestry Dętej z Góry św. Małgorzaty.

Licznie tam przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, instytucji bezpieczeństwa i porządku publicznego, oświaty, organizacji społecznych i paramilitarnych. Samorząd Gminy Ozorków reprezentował Wójt Tomasz Komorowski. Mszy polowej przewodniczył Proboszcz Parafii św. Józefa w Ozorkowie ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz. \Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• SWP01
  • SWP02