Pod patronatem Wójta

patronat08Z inicjatywy p. Laury Banackiej-Sołek - organistki w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie, zorganizowano w dniu 21 maja br. po mszy wieczornej Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod dyrekcją  prof. Anny Domańskiej. To niecodzienne  i wspaniałe wydarzenie kulturalne zyskało wcześniej Patronat Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego, który również w tym dniu  w towarzystwie swej małżonki zasiadł wśród koncertowej publiczności. Naturalnie, występy Chóru Uniwersytetu Medycznego odbyły się dzięki gościnności miejscowego Proboszcza ks. Piotra May-Majewskiego. Po dokonanej prezentacji występujących artystów przez konferansjera koncertu i zapowiedziach sukcesywnie realizowanego repertuaru, sokolnicka świątynia wypełniła się doskonałym śpiewem i muzyką. Wykonawcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dali z siebie wiele, by zaspokoić gusta dość zróżnicowanej pod tym względem widowni.

Reakcja zadowolonej publiczności świadczy zapewne o właściwie dobranym repertuarze jak np. po wykonaniu światowego szlagieru Michaela Jacksona - We are the world. Na zakończenie koncertu, przed artystami oraz zgromadzoną publicznością wystąpił Wójt Tomasz Komorowski. Pogratulował pomysłodawczyni p. Laurze Banackiej-Sołek, podziękował obecnym artystom za doskonały występ w Sokolnikach, podzielił się swoimi pozytywnymi wrażeniami oraz na ręce  prof. Anny Domańskiej złożył wiązankę kwiatów. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• patronat01
  • patronat02