Rozpoczęto obchody św. Floriana

swflorian01Tegoroczne obchody św. Floriana - patrona strażaków zaplanowano w gminie Ozorków w kilku terminach - w przeciągu od 2 do 6 maja. Wszyscy członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z naszych jednostek, którzy tylko mogą wziąć udział w tym dorocznym świętowaniu Dnia Strażaka, najpierw przybywają ze sztandarem na mszę świętą do swojej świątyni. Wszyscy druhowie pragnący w tym uczestniczyć, spotykają się na wspólnej modlitwie w kościołach parafialnych, pod przewodnictwem swoich kapłanów. Druhowie z Leśmierza świętowali 2 maja, natomiast strażacy z Modlnej i Czerchowa w dniu 3 maja. Strażacka tradycja hołdująca postaci św. Floriana trzyma się mocno, jest czas na wspomnienie postaci dzielnego patrona strażaków oraz na podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie oraz poświęcenie naszych druhów podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

Ponadto, na zasłużonych strażaków czekają w tym dniu medale i odznaki przyznane za wieloletnią służbę. Propaguje się w ten sposób szlachetną ideę niesienia bezinteresownej pomocy bliźniemu, dając jednocześnie świadectwo niezłomności w działaniu, niejako na wzór swojego patrona św. Floriana. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• swflorian01
  • swflorian02