„Młodzież zapobiega pożarom” 2017

mlodziezl19W roku bieżącym eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbywały się koejno w dniach 21 marca - dla uczniów szkół podstawowych i 22 marca - dla uczniów szkół gimnazjalnych. Turniej rozpoczyna się na szczeblu gmin, a więc u nas z inicjatywy Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Ozorkowie. W eliminacjach, które miały miejsce w siedzibie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Ozorkowie wzięły udział dzieci oraz młodzież szkolna z Gminy i Miasta Ozorków oraz Gminy Parzęczew. Pod kierunkiem Komendanta Gminnego OSP dh Mariana Kwaśniewskiego i Dowódcy JRG w Ozorkowie Jaroslawa Jaczyńskiego przeprowadzono sprawdzian z wiedzy p/poż. na podstawowym poziomie. Uczniowie z najlepszymi wynikami będą reprezentować swoje gminy na turnieju powiatowym.Oto nasi gminni laureaci:

Eliminacje szkół podstawowych
I M-ce Wiktor Walczak (SP Solca Wielka) – 23 pkt.
II M-ce Jarosław Grabarczyk (SP Leśmierz) – 22,5 pkt.
III M-ce Zuzanna Woźniak (SP Leśmierz) – 22 pkt.
Eliminacje szkół gimnazjalnych
I M-ce Kacper Nowakowski (Gim. w Leśmierzu) -25 pkt.
II M-ce Kinga Grabarczyk (Gim. w Solcy Wielkiej) – 24 pkt.
III M-ce Kacper Wierzbowski (Gim. w Solcy Wielkiej) – 23 pkt.
Podczas ogłaszania wyników i wręczania nagród uczestnikom, obecni byli oficjele z gmin biorących udział w konkursie. Wójt Tomasz Komorowski gratulował laureatom szkół podstawowych, natomiast doradca Wójta Dariusz Figasiński gimnazjalistom. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• mlodziezl01
  • mlodziezl02