Koncert Bożonarodzeniowy w Solcy Wielkiej

koncboz12

77-osobowy chór Minstrel, działający przy najstarszym w Polsce Liceum Ogólnokształcącym - im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku - koncertował 29 stycznia br. w kościele w Solcy Wielkiej. Młodzi artyści (uczniowie, absolwenci) śpiewali kolędy przy akompaniamencie Kwartetu Smyczkowego Arte Positiva z Łodzi. Chór występuje pod kierunkiem założyciela (25 lat działalności) i prowadzącego – dyrygenta p. Sławomira Gałczyńskiego. Naturalnie, chór jest najbardziej znany w swoim mieście Płocku, ale występuje często w wielu miejscach Polski i Europy, zdobywając również nagrody i wyróżnienia. Wśród wielu osiągnięć wymienić należy wykonanie Mszy Koronacyjnej Mozarta z czołowymi polskimi solistami i Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Koncert w Solcy odbył się  pod patronatem Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego w ramach kontynuowanego - przy współpracy dyr. artystycznego Kamila Chałupnika - cyklu „Muzyka klasyczna – nie poważna”.

Jednocześnie, p. Kamil Chałupnik zaprezentował się podczas koncertu w Solcy również jako dyrygent, wspólnie z p. Sławomirem Gałczyńskim. Pan Kamil na co dzień prowadzi  Orkiestrę Smyczkową  Arte Positiva, a tym samym występujący w tym dniu Kwartet Smyczkowy Arte Positiva. Koncert rozpoczął się tuż po mszy świętej odprawionej przez Proboszcza Parafii w Solcy Wielkiej ks. Andrzeja Borczyka. Dyrektor GOK Mirosława Walc wszystkich gorąco powitała, przedstawiła występujących artystów, zaprezentowała przygotowany repertuar, no i się zaczęło…/Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• koncboz01
  • koncboz02