WSSE w Łodzi - zaproszenie na wykład dot. szczepień

Wielkość czcionki:

Choroby zakaźne. Kroczyły z nami od początku świata – a w XX w. zatrzymaliśmy je w połowie kroku. Szczepienia ochronne stały się zdrowotną rewolucją.

Stosowane regularnie i na masową skalę sprawiły, że znacznie zmniejszyła się zapadalność na wiele groźnych chorób, a niektóre z nich zniknęły, np. ospa prawdziwa, która przed wprowadzeniem szczepień uśmiercała co trzeciego mieszkańca ziemi.

A jaka jest aktualna sytuacja? Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH), od 2010 r. rośnie w Polsce liczba osób uchylających się od obowiązkowych szczepień ochronnych. W 2010 r. nie zaszczepiło się ponad 3000 osób, natomiast w 2014 r. – 12700. Gwałtownie zmniejsza się liczba dzieci zaszczepionych przeciwko chorobom zakaźnym w różnych grupach wiekowych. Pamiętajmy, że niezaszczepienie czy dziecka, czy dorosłego może okazać się śmiertelnie groźne dla jego zdrowia. A zwiększająca się liczba osób niezaszczepionych, czyli zmniejszający się odsetek osób uodpornionych – wiążą się z ryzykiem wybuchu epidemii różnych chorób, występujących teraz sporadycznie.

W ostatnim czasie wokół szczepień ochronnych narosło wiele mitów i półprawd. Przetnijmy je podczas wykładu „Chroń swoje dziecko. Chroń siebie. Stosuj szczepienia”, który 26 kwietnia br., o godz. 12.00, odbędzie się w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epdemiologicznej w Łodzi. Spotkanie, organizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień 2016 (24-30 kwietnia), poprowadzi Pani Marta Gryka z Oddziału Nadzoru Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Po wystąpieniu prelegentki, czas przewidziany na dyskusję.

Wykład „Chroń swoje dziecko. Chroń siebie. Stosuj szczepienia” będzie XV prelekcją z cyklu „Spotkania ze Zdrowiem”, którego organizatorem jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi. Ideą spotkań jest kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych. Wykłady kierowane są do mieszkańców woj. łódzkiego, do wszystkich zainteresowanych zdrowym i bezpiecznym stylem życia.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o zgłoszenie uczestnictwa – nr tel.: 42 25 36 301 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączniku: Zaproszenie i Program spotkania. Szczegółowe informacje na stronie www.pis.lodz.pl

Serdecznie zapraszamy.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Łodzi,
ul. Wodna 40,
90-046 Łódź
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (stosuj szczepienia_program.pdf)stosuj szczepienia_program.pdf 2231 kB
Pobierz plik (stosuj szczepienia_zaproszenie.pdf)stosuj szczepienia_zaproszenie.pdf 471 kB