dozynki 03„Plon niesiemy plon w ten nasz Boży dom”

Po udanych żniwach rolnicy szykują się na DOŻYNKI i od lat są to nierozłączne elementy życia społecznego na naszej wsi. Skoro zboże plonowało, warzywa i owoce również nieźle obrodziły, to zadowoleni rolnicy swoim odwiecznym zwyczajem idą do parafialnych świątyń podzielić się darami ziemi. Dożynkowe świętowanie na terenie gminy Ozorków Anno Domini 2020 zainaugurowano 30 sierpnia w Parafii Opieki św. Józefa w Leśmierzu pod przewodem ks. Proboszcza Pawła Pełki. Kościelne święto plonów w leśmierskiej parafii przebiegało z udziałem gminnych samorządowców z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele. Dożynkowym starostą w Leśmierzu został tym razem radny i jednocześnie sołtys z Boczek Andrzej Rogala.

W tym samym dniu uroczystości dożynkowe miały miejsce w Parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie, gdzie posługę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz Piotr May-Majewski. Tam, parafialna uroczystość dożynkowa odbywała się na wolnym powietrzu w otoczeniu przyrody i dożynkowych wieńców. Kapłani, którzy przewodniczyli nabożeństwom dziękczynnym za tegoroczne zbiory poświęcili dorodne bochny chleba oraz inne płody rolne i odprawili msze święte w intencji wszystkich naszych rolników. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao