Betlejemskie Światło Pokoju 2019

spotkanie 0119 grudnia br. ponownie dała znać o sobie świąteczna akcja harcerska polegająca na przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Harcerze z ozorkowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, a dokładnie członkowie drużyny harcerskiej „Wędrowcy” - działający na co dzień w Szkole Podstawowej w Solcy Wielkiej przybyli w tym dniu do Urzędu Gminy Ozorków ze „światełkiem pokoju” i życzeniami dla władz samorządowych naszej gminy. Rozpoczęto w gabinecie Wójta Tomasza Komorowskiego, gdzie w obecności Z-cy Wójta Mariana Lemańskiego i Sekretarza Małgorzaty Tomczak został rozniecony dla mieszkańców gminy Ozorków wieczny ogień przyniesiony z Groty Betlejemskiej przez skautów jako płomień pojednania między ludźmi.

Za przekazane „światło pokoju” Wójt Tomasz Komorowski dziękował harcerskiej społeczności składając również wszystkim świąteczne życzenia. Następnie, harcerze pojawili się w biurze Rady Gminy, gdzie w imieniu Przewodniczącego Rady Gminy Ozorków Waldemara Szcześniaka „Betlejemskie Światło Pokoju” przyjęła insp. Marzanna Kowalska. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• spotkanie_01
  • spotkanie_02