Wyścig kolarski po gminie Ozorków

wyscig14Dość niezwykłą sportową atrakcją dla mieszkańców był drugi etap 30-go  Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków 2019,  na odcinku Zgierz – Kutno, który mieliśmy okazję przeżywać w dniu 3 lipca br. Wytyczona przez organizatorów trasa wyścigu objęła ważniejsze arterie komunikacyjne – od wschodniej do zachodniej granicy terytorium gminy Ozorków. Kolarze nadjechali z kierunku Warszyce, przez Modlną, Sokolniki Parcelę, Maszkowice, Helenów i wpadli do Ozorkowa, gdzie walczyli o lotną premię. Następnie pojechali przez Śliwniki do Wróblewa i przez Solcę Wielką do Borszyna.

Drogą powiatową dojechali do Tkaczewa, kierując się dalej  na Skromnicę  w kierunku Topoli Katowej. W zabezpieczeniu trasy wyścigu na terenie naszej gminy brali udział – wspólnie z Policją – nasi druhowie strażacy, odpowiednio do lokalizacji swoich jednostek względem przejazdu kolarzy. Na wschodnich terenach gminy stawili się strażacy OSP Modlna i OSP Czerchów, natomiast w części zachodniej – OSP Solca Wielka i OSP Leśmierz./Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

• wyscig01
  • wyscig02