Mikołajki w GOK-u

mikolajki 25Tegoroczna impreza mikołajkowa urządzana już tradycyjnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu odbyła się z 6 grudnia, a organizatorami tego przedświątecznego spotkania najmłodszych  z MIKOŁAJEM byli - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z pracownikami GOK-u. Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa przybyło w tym dniu specjalnie dla zaproszonych dzieci ze spektaklem „Skrzat Titelitury”. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Mikołajki w GOK-u

Dzieci ubierały choinkę

choinka 13Już w sobotę 7 grudnia br. w Urzędzie Gminy Ozorków zapanował świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą dzieci: Zuzi, Julki, Natalki, Karola, Zosi i Piotrusia, które zechciały odwiedzić miejsce pracy swoich rodziców i przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pokazały jak pięknie potrafią ubierać świąteczną choinkę. Zadanie nie było łatwe gdyż najpierw należało wykonać własnoręcznie część choinkowych ozdób, by świąteczne dzieło prezentowało się okazale na holu Urzędu Gminy Ozorków. Nasi mieszkańcy będą mogli sami to ocenić, natomiast w oczach władz gminy Ozorków dzieci wypadły bardzo dobrze, za co otrzymały od Wójta Tomasza Komorowskiego pochwałę wraz z prezentem świątecznym.

Czytaj więcej: Dzieci ubierały choinkę

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED

mammografia 12.19

Koncert dla Igorka

/Leśmierz, dn. 23 listopada 2019r./


igorek07Z niezwykle szczytną inicjatywą młodzieżowego zespołu „Józefinki” spotkali się mieszkańcy Leśmierza i okolic, polegającą na zorganizowaniu koncertu charytatywnego pod hasłem „Wszyscy gramy do jednej bramki”. JÓZEFINKI z Leśmierza to zespół wokalny działający przy Parafii pw. Opieki św. Józefa, który swe dobroczynne działanie poświęcił chłopcu zmagającemu się z ciężką chorobą zwaną „rakiem”. Jest nim Igor Kusztelak, 10-cio letni uczeń Szkoły Podstawowej w Leśmierzu, do niedawna aktywny piłkarz drużyny młodzieżowej ORLIK w Sierpowie.

Czytaj więcej: Koncert dla Igorka

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader

STA 2594W dniu 25 listopada br. podpisano kolejną umową w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Beneficjentem pomocy jest Gmina Ozorków, która dzięki wsparciu ze środków w ramach programu wybuduje i częściowo przebuduje boisko sportowe w miejscowości Solca Wielka. Obiekt znajduje się na obszarze działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Polcentrum”, a w ramach umowy powstanie nowoczesna przestrzeń sportowa wyposażona w bezpieczne nawierzchnie i nową infrastrukturę towarzyszącą. 

Czytaj więcej: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader

Przekazanie sprzętu ratowniczego dla OSP

Z udziałem Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego oraz Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego odbyło się w dniu 21 listopada br. w lokalu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśmierzu  przekazanie sprzętu ratowniczego jednostkom OSP działającym na terenie naszej gminy: w Solcy Wielkiej, w Leśmierzu i w Czerchowie.

Czytaj więcej: Przekazanie sprzętu ratowniczego dla OSP

Informacja

 

 

polcentrum info 19

Szczegółowe inforacje na temat naboru dostępne są na stronie:

http://www.polcentrum.pl/nabory-prow/523-nabor-2-2019-budowa-lub-przebudowa-ogolnodostepnej-i-niekomercyjnej-infrastruktury-turystycznej-lub-rekreacyjnej-w-tym-drog

Narodowe Święto Niepodległości

Corocznie, Narodowe Święto Niepodległości mobilizuje Polaków do patriotycznych zachowań i również dotyczy to naszych mieszkańców, którzy przeżywali 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w sposób bardzo uroczysty. Obchody święta „11 listopada” dotyczą wszystkich naszych rodaków i oczywiście nie można pominąć gminnych placówek oświatowych, gdzie czynnik historyczno-edukacyjny łączy się z patriotycznym wychowaniem dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości

Prace nad projektem planu przeciwdziałania skutkom suszy

Informacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz PGW Wody Polskie w sprawie prac na projektem planu przeciwdziałania skutkom suszy.

Trwają ogólnopolskie konsultacje społeczne projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). To pierwszy tak kompleksowy dokument planistyczny dotyczący zjawiska suszy. Konsultacje odbywać się będą od 15 sierpnia 2019 r. do 15 lutego 2020 r. w 15 miastach. Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz terminów spotkań znajdą Państwo na stronie www.stopsuszy.pl/konsultacje-spoleczne/.

Czytaj więcej: Prace nad projektem planu przeciwdziałania skutkom suszy

Z okazji Złotych Godów

zgody08Na dzień 22 października br. zaproszono do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu „złotych jubilatów” z terenu naszej gminy. Dla wszystkich długoletnich par,  obchodzących 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego urządzono tam jubileuszową uroczystość. Na tę okoliczność Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał naszym złotym jubilatom „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Czytaj więcej: Z okazji Złotych Godów

Jubileuszowo w Częstochowie

czestochowa0220 października br. Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej ks. Piotr Bratek przewodniczył mszy św. koncelebrowanej w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie. Dla ks. Bratka była to szczególna okazja do modlitwy przy wielkim ołtarzu na Jasnej Górze, a mianowicie - 25 lat swojego kapłaństwa, gdyż święcenia kapłańskie przyjął w łódzkiej katedrze 11 czerwca 1994 r. Ksiądz Proboszcz z Modlnej objął też swoją intencją członków Orkiestry Dętej OSP Solca Wielka, która będzie niebawem obchodzić 55-lecie swojego istnienia.

Czytaj więcej: Jubileuszowo w Częstochowie

Odbiór odpadów komunalnych - informacja

Usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Ozorków oraz obsługę  Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Modlnej świadczy firma:
PreZero Service Centrum Sp. z o.o. 99-300 Kutno, ul. Łąkoszyńska 127 (poprzednia nazwa Toensmeier Centrum Sp. z o.o.).
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i bioodpady stanowiące odpady komunalne są zagospodarowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krzyżanówku 99-314 Krzyżanów. Pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczone do składowania są zagospodarowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Składowisko Odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne we Frankach, Paderewskiego 3, 99-340 Krośniewice.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany jest w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Modlnej.
PSZOK w Modlnej świadczy usługi 5 dni w tygodniu (z wyłączeniem dni wolnych od pracy, dni świątecznych i niedziel), w godzinach: poniedziałek – środa 7:00 – 12:00 i piątek – sobota12:00 –17:00.

Czytaj więcej: Odbiór odpadów komunalnych - informacja

Święto Edukacji

edu20Dzień Edukacji Narodowej - 2019 - świętowano w gminie Ozorków w poniedziałek 14 października.  Z tej okazji każda Szkoła Podstawowa – w Modlnej, Leśmierzu i Solcy Wielkiej zorganizowała stosowną uroczystość dla swoich pracowników – obecnych  i emerytowanych. Dość liczna grupa pracowników  naszej gminnej Oświaty obchodzi swoje święto w miejscu swej pracy, a więc w poszczególnych  placówkach, gdzie najlepiej się czują i – nazwijmy – w komfortowych warunkach - przeżywają doroczny DZIEŃ  NAUCZYCIELA.

Czytaj więcej: Święto Edukacji

Strażacka uroczystość w Zgierzu

straz zgierz02Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Zgierzu miały okazję do wielkiego świętowania. W dniu 10 października br. ta zgierska strażacka placówka na czele z Komendantem st. bryg. Pawłem Malinowskim wzbogaciła się o 2 nowe samochody bojowe przeznaczone do – nazwijmy – zadań specjalnych. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy został zabezpieczony dla Zgierza z programu ogólnopolskiego gdzie takie zakupy finansuje się  z funduszy rządowych i unijnych, w tym przypadku z przeznaczeniem na wspomożenie działań na drogach.

Czytaj więcej: Strażacka uroczystość w Zgierzu

Stulatka z Czerchowa

100lat12Dokładnie w setne urodziny w dniu 27 września br. Pani Józefa Gawęda – pochodząca z Czerchowa - gościła wraz z rodziną Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego. Tak miły obowiązek szefa naszego samorządu nie zdarza się często, a więc ta doniosła okoliczność cieszy zarówno rodzinę i najbliższych jubilatki jak również administrację gminy Ozorków. Przyjęta forma oddania szacunku zaawansowanym wiekowo mieszkańcom zazwyczaj się odbywa w miejscu zamieszkiwania seniorów w tak imponującym wieku i tym razem również doskonale się to sprawdziło. Nasza stulatka oczekiwała na Wójta w otoczeniu najbliższej rodziny w mieszkaniu swojej córki Stefanii w Ozorkowie przy ul. Krzeszewskiej.

Czytaj więcej: Stulatka z Czerchowa

Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Modlnej

bzura modl035Patriotyczno-religijna uroczystość w Modlnej, poświęcona polskim żołnierzom, którzy zginęli w kampanii wrześniowej 1939 roku, odbyła się następnego dnia po uroczystościach w Solcy Wielkiej, a więc 20 września. Społeczeństwo Modlnej i okolicznych wsi oddaje hołd  142 obrońcom Ojczyzny – polskim żołnierzom, którzy ginęli za Ojczyznę, nie poddając się dobrowolnie hitlerowskim oprawcom. Oddając cześć polskim bohaterom, zarówno mieszkańcy jak i pozostali uczestnicy spełniają  jednocześnie dwa patriotyczne uczynki – potrafią zarówno  uhonorować obrońców swojego kraju jak również mieć znaczący wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Modlnej

Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Solcy Wielkiej

bzura sol070Na dzień 19 września br. zaplanowano w Solcy Wielkiej uroczystości patriotyczno-religijne na okoliczność 80 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Niezmienny cel, przyświecający tej podniosłej inicjatywie to zachowanie pamięci o bohaterach „polskiego września” 1939 roku, którym przyszło złożyć najwyższą ofiarę – własne życie w walce za swoją Ojczyznę. Wszystko to dla 155-ciu żołnierzy poległych na polach Solcy Wielkiej i najbliższej okolicy podczas największej bitwy kampanii wrześniowej w odwecie hitlerowskiemu najeźdźcy. Należny Im hołd za patriotyzm, waleczność i gotowość do obrony Ojczyzny - oddajemy każdego roku we wrześniu, natomiast po 80 latach tragicznych wydarzeń, czynimy to jeszcze dobitniej, jakby z upływem lat nasza świadomość samoistnie wzrastała. Widać to za każdym razem w czasie odbywających się uroczystości, bo wielkie zaangażowanie organizacyjne wspomaga skutecznie siła doświadczeń.

Czytaj więcej: Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Solcy Wielkiej

Dożynki w Sierpowie

sierpowRolnicy z Sierpowa i Konar od lat zgodnie na co dzień współpracują i oczywiście nie inaczej jest w okresie po żniwach, kiedy to wszyscy gospodarze przygotowują się na uroczystości dożynkowe. Na mszę świętą w intencji rolników sierpowianie udają się do kościoła św. Andrzeja w Łęczycy, lecz na tym nie koniec, pozostaje jeszcze ogólna biesiada dożynkowa dla mieszkańców tych miejscowości. Urządzenie tam świetlicy środowiskowej, jakby wyznaczyło miejsce organizowanych imprez integracyjnych i od tamtej chwili lokalni działacze społeczni – radni, sołtysi i członkowie stowarzyszeń urządzają na tym gminnym obiekcie okolicznościowe spotkania.

Czytaj więcej: Dożynki w Sierpowie