Informacja Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu

pożegnanie strażakaGminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu informuje, że w związku z żałobą narodową ustanowioną przez Prezydenta PR z powodu śmierci Jana Olszewskiego w dniach 15 - 16 lutego br., odwołana została "Zabawa Walentynkowa" zaplanowana na 15 lutego br.

Czytaj więcej: Informacja Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu

Ostrzeżenie przed zakupem sadzeniaka ziemniaka niewiadomego pochodzenia

logoWojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi ostrzega przed ogłoszeniami związanymi z obrotem sadzeniakami ziemniaka niewiadomego pochodzenia. Zakup materiału, którego pochodzenie nie jest znane, niesie za sobą możliwość wprowadzenia do gospodarstwa materiału porażonego przez organizmy kwarantannowe podlegające obowiązkowi zwalczania, w tym m.in. przez śluzaka ziemniaka oraz bakterie Cms, sprawcę choroby kwarantannowej – bakteriozy pierścieniowej ziemniaka.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie przed zakupem sadzeniaka ziemniaka niewiadomego pochodzenia

Ubój z konieczności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.svgUbój z konieczności zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią dotyczy sytuacji, gdy zdrowe zwierzę, np. świnia, owca, koza, krowa lub koń, ulegnie wypadkowi, np. złamie kończynę, kręgosłup lub ulegnie innemu urazowi, który uniemożliwia mu naturalne poruszanie się i tym samym transport do rzeźni. W takiej sytuacji istnieje możliwość uratowania wartości rzeźnej zwierzęcia.

Czytaj więcej: Ubój z konieczności

Ferie w gminie Ozorków

dzieci ferie2Pierwszy tydzień ferii zimowych na półmetku. Wypoczywający w domu uczniowie z terenu naszej gminy o rzucaniu się kulkami czy lepieniu bałwana mogą niestety tylko pomarzyć, dlatego wszystkich narzekających na nudę zachęcamy do skorzystania z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu.

Czytaj więcej: Ferie w gminie Ozorków

Bezpłatna sterylizacja i kastracja psów i kotów

sterylizacja3Gmina Ozorków informuje o programie bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt domowych (psy, koty) z terenu gminy Ozorków. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o składanie wniosków, które dostępne są na stronie internetowej Gminy Ozorków lub w siedzibie Urzędu (pokój nr 5). Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Zabiegi wykonywane są w przychodni weterynaryjnej Arka w Ozorkowie, ul. Nowe Miasto 3.

Czytaj więcej: Bezpłatna sterylizacja i kastracja psów i kotów

Koncert kolęd

Modlna 2019 koledy06W zabytkowej świątyni w Modlnej ponownie słychać było dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. 27 stycznia br. w Parafii p.w. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ksiądz proboszcz Piotr Bratek urządził „Koncert kolęd” w wykonaniu amatorskich zespołów śpiewaczych z Sokolnik-Parceli i Maszkowic oraz kapeli ludowej „Swojacy”.

Czytaj więcej: Koncert kolęd

Rolniku! Pamiętaj o obowiązku sporządzania planu nawożenia azotem!

azotanyZgodnie z przyjętym „Programem działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobiegania dalszemu zanieczyszczeniu” z dnia 5 czerwca 2018 r. wielkość rocznej dawki nawozów naturalnych wykorzystywanych rolniczo może zawierać maksymalnie do 170 kg N w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych.

Czytaj więcej: Rolniku! Pamiętaj o obowiązku sporządzania planu nawożenia azotem!

Komunikat PPiS w Zgierzu

Urząd Gminy Ozorków informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu uznał za wykonaną decyzję z dnia 30.11.2018r. znak: PPIS-Z-HŚ-455/66/2018 w sprawie warunkowej przydatności do spożycia wody oraz nakazania doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych przepisami prawa poprzez podjęcie działań naprawczych. W załączeniu pismo znak: PPIS-Z-HŚ-455/2/19 z dnia 18.01.2019r.  

ikona pdf - Komunikat PPiS w Zgierzu

Bal karnawałowy przebierańców

bal1W dniu 25 stycznia 2019 r. w Gminnym  Przedszkolu w Leśmierzu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, zwierzątka, postaci fikcyjne i prawdziwe, wśród których można było spotkać wróżki, królewny, czarownicę, kotki, pszczółki, biedronki, policjantów, strażaka, pokemona, kościotrupy, Spidermanów, czy Batmana. Nauczycielom z trudem przychodziło rozpoznawanie dzieci.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy przebierańców

Gdzie szukać nieodpłatnej pomocy prawnej?

pomocMieszkańcy powiatu zgierskiego, będący w trudnej sytuacji materialnej, mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej z zakresu m.in. prawa rodzinnego, prawa pracy, spraw z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa do opieki zdrowotnej i prawa karnego, a także nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, obejmującego w szczególności: poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień oraz w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej: Gdzie szukać nieodpłatnej pomocy prawnej?

Jak przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka?

dbid2019 2Mimo niskiej temperatury za oknem w ostatnich dniach w Gminnym Przedszkolu w Leśmierzu było bardzo gorąco. A to wszystko za sprawą obchodzonych Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz serdecznej atmosfery jaka towarzyszyła obchodom tych pięknych świąt. Mroźną aurę rozgrzewały gorące i kochające serduszka przedszkolaków.

Czytaj więcej: Jak przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka?

Rozlicz swój PIT!

podatkiW tym roku Ministerstwo Finansów w znaczny sposób ułatwiło nam rozliczenie podatku. Już od 15 lutego 2019 roku zeznanie podatkowe PIT-37 lub/ i PIT-38 przygotuje dla nas urząd skarbowy. Wszystko dzięki „Twój e-PIT”.

 

Czytaj więcej: Rozlicz swój PIT!

Wznowiono nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze”

smog6Podczas zorganizowanej w dniu 21 stycznia br. konferencji prasowej, minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował wraz z prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą o wznowieniu naboru wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Czytaj więcej: Wznowiono nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze”

Dziś Dzień Dziadka!

Kochany Dziadku!

Zacznę zwyczajnie,

że z Tobą być jest super fajnie.

Ty wybronisz nas od draki,

bośmy małe rozrabiaki.

To naprawdę trzeba przyznać

Dziadek fajnym jest mężczyzną.

Całujemy Cię serdecznie.

Żyj nam Dziadku

długo, wiecznie!

Wszystkim Dziadkom z okazji ich święta

życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii

oraz pociechy z wnuków i nadziei w to,

że każdy dzień będzie lepszy!

 

Tomasz Komorowski

Wójt Gminy Ozorków

z pracownikami

dzien dziadka

Nieodpłatna pomoc prawna

W 2019 r. w powiecie zgierskim funkcjonuje  pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Punkty zostały zlokalizowane w taki sposób, aby umożliwić wygodny dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej wszystkim mieszkańcom powiatu zgierskiego. Osoby korzystające z pomocy mogą udać się do dowolnego punktu i nie są zobowiązane do zachowania zasad rejonizacji. Komu może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. 

Czytaj więcej: Nieodpłatna pomoc prawna

Koncert Bożonarodzeniowy w Modlnej 2019

koncert BN Modlna201912W kościele parafialnym pw. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej zorganizowano tegoroczny "Koncert Bożonarodzeniowy". Tuż po niedzielnej sumie 20 stycznia br., odprawionej przez księdza proboszcza Piotra Bratka, przed ołtarzem stanął dziesięcioosobowy Kameralny Męski Zespół Wokalny The Singing Heads.

 

Czytaj więcej: Koncert Bożonarodzeniowy w Modlnej 2019

Dzień Babci

"Kto mnie może kochać więcej?

Zmarznę – grzejesz moje ręce,

Zszywasz spodnie, budzisz rano,

Miód smarujesz mi na chlebie

Ty mnie kochasz – a ja Babciu

Bardzo, bardzo kocham Ciebie!"

 

dzien babci2019 1Z okazji Dnia Babci

Wszystkim Babciom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia

Radości, zdrowia, pociechy z wnucząt, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności.

Ten szczególny dzień jest okazją, aby podziękować Wam za waszą dobroć, cierpliwość i miłość,

którymi obdarzacie swoje wnuki każdego dnia. Żyjcie w zdrowiu 100 lat!

 

 

Tomasz Komorowski

Wójt Gminy Ozorków 
z pracownikami

dzien babci2019 2