Mistrzostwa Szkół w Tenisie Stołowym

tenis01O Puchar Wójta Gminy Ozorków rywalizowali szkolni sportowcy ze Szkół gminy Ozorków na turnieju tenisa stołowego w dniu 18 października br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej. Organizacją tych szkolnych zawodów zajmowali się nauczyciele W-F SP Solca Wielka p. Andrzej Morawski i p. Paweł Zając. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, aby mogły wziąć udział w zawodach ostatnie już w naszym szkolnictwie klasy gimnazjalne.
W kategorii wiekowej 2006-2008 najlepszą zawodniczką została Antonina Kubiak (SP Leśmierz), natomiast najlepszym zawodnikiem Aleksander Antczak (SP Solca Wielka).

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkół w Tenisie Stołowym

Cyrk „WISŁA” znów w gminie Ozorków

cyrk13

Po trzech latach przerwy Cyrk „WISŁA” z Legionowa znów zawitał do naszej gminy. Na udostępnionej przez gminę Ozorków działce (boisko piłkarskie) w  miejscowości Leśmierz w dniu 14 października znów nasi mieszkańcy skorzystali z przedstawienia urządzonego przez artystów Cyrku „WISŁA”. Naturalnie, widowisko cyrkowe przyciąga najmłodszych, a wraz z nimi – opiekunów tj. rodziców, dziadków i innych krewnych i dzięki temu organizatorzy zyskują na frekwencji. Są tam zwierzęta, jest dobry humor i różne cyrkowe triki oraz wesołe sztuczki wykonywane z udziałem publiczności. Na tej niewielkiej – relatywnie - arenie cyrkowej doświadczeni wykonawcy realizują dość ciekawy program, który zaspokaja zapewne oczekiwania zainteresowanej publiczności. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Cyrk „WISŁA” znów w gminie Ozorków

Obraz Jezusa Miłosiernego w Modlnej

„Jezu, ufam Tobie”

obrazmodlna03W sobotę 13 października br. mieszkańcy Parafii Modlna wraz ze swoim Proboszczem ks. Piotrem Bratkiem i zaproszonymi kapłanami przeżywali niezwykle podniosłą uroczystość religijną. W ramach Misji Miłosierdzia Bożego Parafię nawiedził Obraz Jezusa Miłosiernego, który został z należną czcią i szacunkiem powitany przez obecnych parafian. Z udziałem strażaków OSP Modlna i OSP Czerchów, a także Orkiestry Dętej z Solcy Wielkiej obraz został wprowadzony do miejscowej świątyni, gdzie pod kierunkiem osób duchownych wszyscy wierni uczestniczyli w tym wspaniałym hołdzie „Jezusowi Miłosiernemu”. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Obraz Jezusa Miłosiernego w Modlnej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz.

     Jeśli nie wie – wytłumacz.

Jeśli nie może – pomóż.”

                     Janusz Korczak

Przypadający w tym roku w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej świętowano w gminie Ozorków już w piątek 12 października. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej każda Szkoła Podstawowa zorganizowała stosowną uroczystość dla swoich pracowników – obecnych i emerytowanych. Naturalnie, wszelkie układane scenariusze na takie święto nie mogą się obyć bez uczniowskiej reprezentacji, która w imieniu wszystkich uczniów danej placówki realizuje wspaniałe pomysły na różnorakie formy wdzięczności wobec swych wychowawców, nauczycieli i pozostałych pracowników.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

Złote Gody

gody201804W roku bieżącym, dziesięć „Złotych Par” z terenu naszej gminy - obchodzących  50. rocznicę zawarcia związku  małżeńskiego – zaproszono na doroczną uroczystość dla tych zacnych jubilatów zorganizowaną w dniu 5 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. Z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ozorkowie Marek Ludwiczak i Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski witali szczęśliwe pary i zwrócili się do wszystkich zgromadzonych z okolicznościowymi przemówieniami.

Czytaj więcej: Złote Gody

Komunikat - Odnalezione psy

Ten pies i dwie suczki zostały odłowione w miesiącu wrześniu z terenu gminy Ozorków. Psy były właścicielskie gdyż miały na sobie obroże.
Właściciela prosimy o niezwłoczny kontakt w pracownikami urzędu w siedzibie Urzędu Gminy Ozorków, ul. Wigury 14 pok. 5 lub telefonicznie 42 277 14 44 wew. 120.

OZORKÓW GMINA 616093900492413 18.09.2018 SAMICA (1) OZORKÓW GMINA
616093900492205 7.09.2018 SAMIEC (3) OZORKÓW GMINA 616093900492213 7.09.2018 SAMICA (1)

  • ps 1
  • ps 2
  • ps 3

Simple Image Gallery Extended

Przegląd pieśni patriotycznych dla przedszkolaków

1 października br. w plenerowej scenerii tj. na terenie Wioski Indiańskiej TATANKA w Solcy Małej dzieci 5-6. letnie z Przedszkola w Leśmierzu i Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej wzięły udział w małym przeglądzie pieśni patriotycznych. Pod hasłem „Polska Niepodległa” Stowarzyszenie Słony Strumyk zorganizowało w ramach projektu „Wieś tańczy, wieś śpiewa, czyli karaoke nie tylko na ludowo” wspaniałą imprezę dla przedszkolaków.

Czytaj więcej: Przegląd pieśni patriotycznych dla przedszkolaków

Odsłonięcie tablicy

odsltab modlna41W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli w trzech zaborach, bardzo żywo nasi rodacy reagują na wszelkie patriotyczne inicjatywy odnoszące się do czasów walki o niepodległe Państwo Polskie. Również nasi mieszkańcy znakomicie odpowiedzieli na zaproszenie Wójta Gminy Ozorków do uczestnictwa w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej działania I Szwadronu Legionów Polskich pod dowództwem Rotmistrza Władysława Beliny-Prażmowskiego w 1914r. na terenach wsi Modlna i Sokolniki. Tę historyczną postać - wzór patriotycznej postawy, mimo służby w szeregach obcego mocarstwa, upamiętniono na murach modleńskiej świątyni.

Czytaj więcej: Odsłonięcie tablicy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Pomoc klęskowa dla rolników. Termin naboru wniosków wydłużony do 31 października.

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rusza-pomoc-dla-rolnikow-ktorzy-poniesli-straty-spowodowane-susza.html

79. Rocznica Bitwy Nad Bzurą

79bzura38/Solca Wielka, dn. 20.09.2018r./

W dniu następnym – po uroczystościach patriotycznych w Modlnej tj. 20 września br. oddano cześć 155 poległym w 1939 roku żołnierzom, spoczywającym na cmentarzu wojennym w Solcy Wielkiej. Wrześniowe walki w obronie Ojczyzny również w zachodniej części terytorium dzisiejszej gminy Ozorków skutkowały dziesiątkami ofiar wśród naszych żołnierzy. Bez wahania trzeba o Nich powiedzieć, że mimo tragicznej wówczas sytuacji Polski w kontekście przygotowania do wojny, nasi bohaterzy na pewno walczyli z przekonaniem, iż należy bronić swojej Ojczyzny i stawić opór perfidnym najeźdźcom. Nasi obrońcy stawili wojskom hitlerowskim wielki opór lecz zbrodnicza taktyka i ogrom wojsk nieprzyjaciela złamał w końcu mniej liczebną i słabiej uzbrojoną polską armię. Można powiedzieć, że 79 lat temu Hitlerowskie Niemcy mając zawarty pakt niemiecko-radziecki i depcząc jednocześnie sąsiedzkie relacje z naszym krajem - jakby rychło doczekały się słynnej wypowiedzi najlepszego naszego dowódcy generała Kutrzeby z Armii „Poznań” po klęsce wrześniowej, że w żołnierskich mogiłach leżą Ci, którzy starali się wykonać niewykonalny w 1939 roku obowiązek – obronę Polski.

Czytaj więcej: 79. Rocznica Bitwy Nad Bzurą

79. Rocznica Bitwy Nad Bzurą

BnB034Dla 142 Obrońców Ojczyzny – polskich żołnierzy, którzy zginęli w kampanii wrześniowej 1939 roku na polach bitewnych w okolicach Modlnej, poświęcona była patriotyczno-religijna uroczystość w dniu 19 września 2018r. Gmina Ozorków corocznie wpisuje się w szeroko zakrojone w naszym regionie patriotyczne działania władz samorządowych poprzez dbałość o należny szacunek dla bohaterów „polskiego września”. Największa bitwa kampanii wrześniowej w 1939r. trwająca u nas zaledwie kilka dni, przyniosła wiele ofiar - spoczywających na cmentarzach wojennych w naszej gminie. Pielęgnując tę pamięć o polskich bohaterach, mieszkańcy oddają cześć obrońcom swojego kraju i – co bardzo ważne – wzbogacają historyczną świadomość młodego pokolenia.

Czytaj więcej: 79. Rocznica Bitwy Nad Bzurą

Zabawa dożynkowa

dozynki18

Powszechnie wiadomo, że w wielu sołectwach na terenie gminy Ozorków odbywają się imprezy integracyjne mieszkańców poszczególnych wiosek na okoliczność zakończenia żniw i podsumowania zbioru plonów. Naturalnie, nie obowiązują tu żadne formy co, do przebiegu, miejsca czy też czasu odbywanych lokalnie spotkań. Niezależnie od uroczystości dożynkowych parafialnych z mszą świętą w intencji rolników, nasi gospodarze podtrzymują świętowanie dożynkowe z udziałem współmieszkańców. Mieszkańcy Sierpowa oraz Konarurządzili sobie wspólną uroczystość dożynkową w dniu 16 września br. na placu obok istniejącej tam świetlicy środowiskowej. Funkcjonująca od kilku lat świetlica Sierpów-Konary skutecznie zmobilizowała mieszkańców do kulturalnej współpracy, czego też efektem są organizowane spotkania dożynkowe.

Czytaj więcej: Zabawa dożynkowa

Pomoc klęskowa dla rolników

arimrPomoc klęskowa dla rolników

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej

KOMUNIKATiw

Dożynki parafialne w Solcy Wielkiej 2018

dsolca1839Po żniwach wszędzie są dożynki, ale święto rolników-żniwiarzy z Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej wygląda bardzo okazale. Zaplanowane w tym roku na 9 września uroczystości dożynkowe w Solcy były ostatnimi spośród wszystkich organizowanych w kościołach na terenie gminy Ozorków. To symboliczne rolnicze święto obchodzono nad wyraz uroczyście, przy zaangażowaniu większości rolników – producentów żywności z tego terenu. Właśnie, tę wyprodukowaną żywność w symboliczny sposób, zgodnie z tradycją, rolnicy w tym dniu przynieśli do swych  świątyń. Okupione pracą, potem ludzkim, a także pewną troską - owoce swojej ziemi, płody rolne prezentowali najsamprzód w procesji wokół świątyni, by zaraz potem złożyć je przed ołtarzem do poświęcenia.

Czytaj więcej: Dożynki parafialne w Solcy Wielkiej 2018

Pierwszy dzień w szkole

rozpoczecie32Wakacje szkolne trwały ponad dwa miesiące, a więc wystarczająco długo, by ten letni wypoczynek uczniów – wolny od wszelkich zajęć - pozwolił zregenerować siły fizyczne i duchowe - do dalszej nauki. Dlatego też, powrót do swej szkoły po długim leniuchowaniu charakteryzuje się zazwyczaj nową energią młodego pokolenia, a konkretnie ludzi z otwartymi umysłami, zapałem do działania i gotowymi na kolejne poznawanie życiowych mądrości. Naturalnie, nieco mniej zdecydowania widać na twarzach najmłodszych uczniów, ale to tylko w początkowym okresie nauki. Na dzień dzisiejszy należy przyjąć, że dla większości wychowanków placówek szkolnych funkcjonujących na terenie gminy Ozorków, obowiązek szkolny to miła powinność młodego człowieka, który poprzez zdobywanie wiedzy przygotowuje się do dorosłego życia. Do takich przekonań skłaniają właśnie dotychczasowe osiągnięcia owych wychowanków, których wysokie wyniki często dystansują rówieśników z wielu szkół w naszym kraju. Co przyniesie kolejny rok, czy też niedaleka przyszłość – jeszcze nie wiemy, natomiast uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019 w naszej gminie w dniu 3 września br. pozwalają patrzeć w tę przyszłość z optymizmem.

Czytaj więcej: Pierwszy dzień w szkole