IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

PW logoFundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Czytaj więcej: IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Organizacja ruchu. Prowadzenie prac torowych w Ozorkowie.

Od nocy 27/28 do nocy 30 czerwca/1 lipca 2017 roku w godzinach 23:40 - 3:50 będą prowadzone awaryjne prace torowe (wymiana szyn) w Ozorkowie (Tartak).

ikona pdf - Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacjia zastępca.

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego

zakonczenie11Na ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017 czekaliśmy do 23 czerwca. Przed pójściem na zasłużony wypoczynek uczniowie wzięli udział w uroczystościach związanych z zakończeniem roku szkolnego, a więc podsumowaniem całorocznej pracy i jednocześnie pożegnaniem braci szkolnej przed wakacjami. Nie da się ukryć, że podczas tych uroczystych spotkań najwięcej się mówiło o najlepszych uczniach -  tych najzdolniejszych i najbardziej pracowitych, z najwyższymi ocenami. Dla nich przygotowuje się wyróżnienia – dyplomy, nagrody i gratulacje. Swoje nagrody wręczał również najlepszym uczniom Wójt Tomasz Komorowski, w tym również nagrody i wyróżnienia sportowe. Wójt przemawiał do obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców, były podziękowania, słowa uznania za osiągnięcia w nauce, gratulacje  i najlepsze życzenia.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego

Bezpieczne wakacje

ikona pdf - Artykuł i list Prezesa KRUS Adama Sekścińskiego dot. bezpiecznych wakacji.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa-Łódź – Memoriał Henryka Czyża

Dzie roweru ulotkaKolarze wystartują w południe 2 lipca z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie i będą mieli do pokonania 196,5 km. Podczas rywalizacji na trasie Warszawa-Łódź peleton przejedzie przez kilkanaście gmin, a mieszkańcy będą mogli obserwować i dopingować zmagania znakomitych kolarzy. Atrakcją będą cztery lotne premie: w Łowiczu, Brzezinach, Strykowie i Rzgowie. W związku z przejazdem peletonu na trasie wyścigu występować będą lokalne utrudnienia w ruchu, ale rekompensatą będą wyjątkowe sportowe emocje!

Czytaj więcej: Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa-Łódź – Memoriał Henryka Czyża

"Muzyczne Lato" w Sokolnikach

plakat muzyczne lato sokolniki

Kurenda

Urząd Gminy Ozorków informuje, że w okresie: 

od 26 czerwca 2017r. do 26 lipca 2017r. 

ze względu na konieczność wykonania prac remontowych mostu na rzece Bzura w miejscowości Muchówka, będzie on całkowicie wyłączony z ruchu.

 

ikona pdf - Kurenda

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W SOLCY WIELKIEJ

bozecialo05Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, obchodzono w tym roku 15 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie. W Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej po odprawionej mszy św. przez ks. Proboszcza Andrzeja Borczyka rozpoczęła się tradycyjna procesja – wspólna droga z Chrystusem poza murami kościoła.  Wzdłuż wyznaczonej trasy ustawione kolejno ołtarze wykonali parafianie: mieszkańcy Borszyna, strażacy OSP Solca Wielka,  mieszkańcy Wróblewa,  mieszkańcy Parzyc. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W SOLCY WIELKIEJ

Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Ozorków w lekkiej atletyce

mistrzostwa01Kolejne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Ozorków  w lekkiej atletyce o „Puchar Wójta Gminy Ozorków” odbyły się 8 czerwca br. w Modlnej. Na przyszkolnym boisku oraz sali gimnastycznej  Zespołu Szkół w Modlnej urządzono emocjonujące widowisko sportowe. Organizatorem zawodów była Szkoła w Modlnej pod kierunkiem miejscowych  nauczycieli W-F  przy współudziale nauczycieli  W-F z pozostałych naszych szkół. Wzorem lat ubiegłych, usportowieni uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na dystansie  60 m, skok w dal ze strefy o długości 1m, skok wzwyż.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Ozorków w lekkiej atletyce

Wycinka drzew - KOMUNIKAT

Informujemy, że od dnia 17 czerwca 2017 r. zaczną obowiązywać zmienione zasady usuwania drzew i krzewów
2 czerwca 2017 roku ogłoszona została ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Najważniejszą zmianą dla osób fizycznych, wprowadzoną przez nowelizację, jest ograniczenie swobodnej wycinki, którą do tej pory można było prowadzić na nieruchomościach stanowiących ich własność pod warunkiem, że wycinka nie była związana z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Wycinka drzew - KOMUNIKAT

BEZPIECZNE WAKACJE

wakacje08Przedszkole w Leśmierzu we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przeprowadziło w dniu 5 czerwca akcję edukacyjną dla swoich podopiecznych pod hasłem "Bezpieczne wakacje". W tym celu zaproszono specjalistę od zagadnień związanych z ruchem drogowym - Z-cę Komendanta Komisariatu Policji w Ozorkowie p. Krzysztofa Granosika. Na przedszkolnym dziedzińcu odbyło się krótkie szkolenie dla potencjalnych uczestników ruchu drogowego. Pan komendant uczył dzieci jak prawidłowo posługiwać się rowerem oraz jak w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu pieszych. Spotkanie z przedszkolakami zaszczycił Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski, który przyłączył się do akcji edukacyjnej i wręczał dzieciom kamizelki odblaskowe. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: BEZPIECZNE WAKACJE

"Biegnij Szkoło"

biegi021 czerwca, zazwyczaj wszystkie szkolne placówki organizują swoim uczniom rozrywkę, bo to przecież Ich święto – "Dzień Dziecka". W Leśmierzu w tym roku dominował sport, a konkretnie biegi przełajowe. Nauczyciele W-F Zespołu Szkół w Leśmierzu, a szczególnie Grupa projektowa i opiekun grupy Dorota Nowakowska przeprowadzili w miejscowym parku II Leśmierski Bieg Przełajowy. Dzień sportu w Dniu Dziecka zgromadził tam wielu sympatyków biegania, gdyż oprócz kategorii wiekowych dla uczniów przewidziano również start otwary dla osób starszych, a więc również zainteresowanych rodziców. Samorząd gminy Ozorków reprezentowali na zawodach – Wójt Tomasz Komorowski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Rzepkowski i Doradca Wójta Dariusz Figasiński. 

Czytaj więcej: "Biegnij Szkoło"

RODZINA-OJCZYZNA-BEZPIECZEŃSTWO

rodzina06W Zespole Szkół w Solcy Wielkiej zorganizowano w dniu 29 maja br. Piknik rodzinno-patriotyczny "Rodzina-Ojczyzna-Bezpieczeństwo". Bogaty scenariusz patriotycznego świętowania zgromadził na obiekcie szkolnym przedstawicieli służb państwowych (Wojsko, Policja, PSP) oraz organizacji paramilitarnych, co wzbudzało wielkie zainteresowanie uczniów. Społeczność ZS Solca Wielka doskonale przygotowała się na przyjęcie wszystkich gości, a szczególnie gorąco witano przedstawicieli gminnego Samorządu z Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Szcześniakiem na czele.

Czytaj więcej: RODZINA-OJCZYZNA-BEZPIECZEŃSTWO

„Możesz” - Projekt aktywizacja społeczno zawodowa

mozesz

Gminny Dzień Matki

dzienmatki15Organizatorzy dorocznych uroczystości poświęconych naszym matkom tj. Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich działająca przy  Gminnym Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Ozorkowie wraz  z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśmierzu, również w tym roku z okazji „Dnia Matki” przygotowali wspaniałe święto. Wzorem lat ubiegłych część oficjalną gminnych obchodów „Dnia Matki” urządzono w sali GOK w Leśmierzu, gdzie zagościło w tym dniu wiele zaproszonych matek, w wraz z nimi dostojni goście.

Czytaj więcej: Gminny Dzień Matki

Pod patronatem Wójta

patronat08Z inicjatywy p. Laury Banackiej-Sołek - organistki w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie, zorganizowano w dniu 21 maja br. po mszy wieczornej Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod dyrekcją  prof. Anny Domańskiej. To niecodzienne  i wspaniałe wydarzenie kulturalne zyskało wcześniej Patronat Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego, który również w tym dniu  w towarzystwie swej małżonki zasiadł wśród koncertowej publiczności. Naturalnie, występy Chóru Uniwersytetu Medycznego odbyły się dzięki gościnności miejscowego Proboszcza ks. Piotra May-Majewskiego. Po dokonanej prezentacji występujących artystów przez konferansjera koncertu i zapowiedziach sukcesywnie realizowanego repertuaru, sokolnicka świątynia wypełniła się doskonałym śpiewem i muzyką. Wykonawcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dali z siebie wiele, by zaspokoić gusta dość zróżnicowanej pod tym względem widowni.

Czytaj więcej: Pod patronatem Wójta

640-lecie wsi Śliwniki

sliwniki4513 maja 2017r. mieszkańcy Śliwnik obchodzili pokaźny jubileusz – 640-lecie istnienia swojej miejscowości. Zaplanowany przebieg uroczystości przewidywał rozpoczęcie mszą świętą w kościele parafialnym w Solcy Wielkiej - w intencji mieszkańców Śliwnik, a następnie część oficjalną wraz z poczęstunkiem na terenie posesji państwa Nolbrzaków i Piserów w Śliwnikach. Tak też się wszystko odbyło, w soleckiej świątyni ks. Proboszcz Andrzej Borczyk witał przybyłych mieszkańców świętujących swój jubileusz oraz gości zaproszonych - głównie osoby związane z działalnością naszego Samorządu z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele. Zaraz potem ks. Proboszcz zaprosił organizatorów do przedstawienia krótkiej informacji historycznej o miejscowości Śliwniki. Opracowany tekst zawierający sporo interesujących faktów odczytała mieszkanka Śliwnik p. Maria Nolbrzak.

Czytaj więcej: 640-lecie wsi Śliwniki