Losowanie nagród konkursowych

Już 6 stycznia br. wybieraliśmy - w drodze losowania - „najlepszych” czytelników gazety Gminniak. Wszyscy czytelnicy zainteresowani udziałem w losowaniu nagród konkursowych naszego miesięcznika spotkali się w tym dniu sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu, gdzie miała miejsce impreza kulturalna „Wieczór Kolęd”. Naturalnie, warunkiem uczestnictwa w losowaniu było zgromadzenie kompletu 6 kuponów zamieszczanych każdego miesiąca w minionym półroczu w Gminniaku.

Czytaj więcej: Losowanie nagród konkursowych

Zakończenie IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Ostatni Koncert IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sokolnikach Lesie o odbył się w pierwszą niedzielę Nowego Roku 7 stycznia. Na widowni nie zabrakło naszych samorządowców - Wójta Tomasza Komorowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Waldemara Szcześniaka, Skarbnika gminy Małgorzaty Domańskiej oraz dyr. GOK Mirosławy Walc. Na zakończenie festiwalu wystąpiła solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Sylwia Strugińska – Wochowska.(sopran), której akompaniował Robert Grudzień (organy) – solista Filharmonii Lubelskiej.

Czytaj więcej: Zakończenie IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Wieczór kolęd i pastorałek

koledy01Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem
wesoła nowina,
że Panna czysta, że Panna czysta
porodziła Syna.

Tegoroczne śpiewanie kolęd w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu zaplanowano na dzień świąteczny - Trzech Króli, a więc nasi niezawodni artyści i wspaniała publiczność kolędowali już 6 stycznia. Znani wykonawcy „Wieczoru Kolęd” to Zespoły Śpiewacze, Kapele Ludowe, Zespoły młodzieżowe i Orkiestra Dęta OSP Solca Wielka.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd i pastorałek

"Gwiazdka dla hospicjum"

''Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.'' - Jan Paweł II


Szkolne Koło Wolontariatu "Pszczółki" przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu zorganizowało kiermasz świąteczny"Gwiazdka dla hospicjum", na którym były wystawione i sprzedawane własnoręcznie zrobione przez Wolontariuszy karty bożonarodzeniowe i inne ozdoby świąteczne. Każda kartka była inna i w swoim rodzaju. W niedzielę 17 grudnia 2017r. akcja charytatywna odbyła się przy Kościele Parafii pw. Opieki św. Józefa w Leśmierzu, a w dniu 20 i21 grudnia (środa, czwartek) w naszej szkole. Kiermasz wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój i bożonarodzeniową atmosferę.

Czytaj więcej: "Gwiazdka dla hospicjum"

Podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego LKS-LZS gminy Ozorków za rok 2017

podsum11Podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego pomiędzy drużynami i zawodnikami LKS/LZS gminy Ozorków odbyło się 27 grudnia br. w Ozorkowie. Na podstawie przyjętego programu sportowego na rok 2017 realizowano zadanie pod nazwą „organizacja zajęć sportowych w różnych dyscyplinach sportu …” w miejscowościach: Wróblew, Leśmierz, Małachowice, Cedrowice, Czerchów, Sierpów, Solca Wielka, Helenów, Skromnica, Modlna”.

Czytaj więcej: Podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego LKS-LZS gminy Ozorków za rok 2017

Obchody Dnia Tolerancji i Dnia Niepełnosprawności w Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza z Oddziałami Gimnazjalnymi w Leśmierzu

dzien7W dniu 11 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji i Dzień Niepełnosprawności. Tematy te przenikają się nawzajem i uzupełniają . Każdy z nas spotkał się na pewno z problemem nietolerancji, ksenofobii, marginalizacji i dyskryminacji mniejszości, a przede wszystkim osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Tolerancji i Dnia Niepełnosprawności w Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza...

Zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju

swiatelko6Pod znakiem braterstwa, jedności i pokoju przygotowujemy się  do Świąt Bożego Narodzenia, a przyświeca nam nieprzerwanie od 27 lat harcerska akcja „zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość”. Tym razem świąteczna służba harcerzy przebiega pod hasłem „W Tobie jest światło”.

Czytaj więcej: Zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju

Koncert inauguracyjny

koncertk12Koncert inauguracyjny IV Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sokolnikach odbył się 17 grudnia br. w miejscowej świątyni, gdzie  posługę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz Piotr May-Majewski. Na pierwszy z festiwalowych koncertów zaproszono Orkiestrę Kameralną „Łódzkie Smyczki” pod dyrekcją  muzyka z Sokolnik  i jednocześnie dyr. artystycznego Ryszarda Jana Osmolińskiego. Również tym razem zapewniono imprezie znakomity patronat w osobach: ks. abp Grzegorza Rysia – Metropolity Łódzkiego oraz Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego.

Czytaj więcej: Koncert inauguracyjny

Opłatek z seniorami

„Przybieżeli do Betlejem pasterze,
grając skocznie Dzieciąteczku na lirze.
Chwała na wysokości,
chwała na wysokości,
a pokój na ziemi.
Oddawali swe ukłony w pokorze
Tobie z serca ochotnego, o Boże!
 Chwała na wysokości... „

Gdy „idą” Święta Bożego Narodzenia, a więc symboliczny czas radosnych przeżyć związanych z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa, władze samorządowe gminy Ozorków najpierw swą uwagę kierują na przedstawicieli starszego pokolenia, organizując tradycyjne spotkania opłatkowe – właśnie dla seniorów. Jest wiele osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, którzy z wielką radością biorą w tym udział.

Czytaj więcej: Opłatek z seniorami

"Mikołaj jest w nas"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Ozorków zorganizował w dniu 11 grudnia 2017r. niecodzienną rozrywkę dla uczniów naszych Szkół Podstawowych. Uczestnicy imprezy to dzieci wybrane przez pedagogów i wychowawców z klas II,III, IV i V. Wszelkie skojarzenia dzieci w takim czasie – po „Mikołajkach i już jakby w okresie przedświątecznym – są naturalnie związane z prezentami pod choinkę, a więc zaproponowana przez GOPS forma rozrywki to wyjazd do królewskiego grodu Łęczyca na projekcję filmu w Kinie „Górnik” pt. „Mikołaj jest w nas".

Czytaj więcej: "Mikołaj jest w nas"

"Rolniku bądź bezpieczny - noś odblask!"

ikona pdf - Rolniku, bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski!

Mikołajkowe życzenia

mikolajki1713Kolejną naradę dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ozorków Gminna Rada Kobiet zaplanowała na dzień 7 grudnia br. Na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ozorków zasiadły przewodniczące KGW, które gościły w tym dniu Prezesa Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ozorkowie Leszka Komorowskiego oraz dyr. GOK w Leśmierzu Mirosławę Walc. Na salę obrad przybyli również – Wójt Gminy OzorkówTomasz Komorowski  i Sekretarz gminy Witold Kosmowski. Obecne panie wysłuchały krótkiego przemówienia Wójta n.t. pozytywnych relacji KGW z naszym samorządem oraz otrzymały mikołajkowe upominki. Wójt Tomasz Komorowski składając wszystkim paniom mikołajkowe życzenia, dziękował za systematyczną działalność, zgodną współpracę i i udział w życiu kulturalnym gminy. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Czytaj więcej: Mikołajkowe życzenia

Zmiana terminu płatności!!!

Urząd Gminy Ozorków przypomina, że 11 grudnia 2017 r. upływa termin płatności za IV kwartał opłaty za odpady komunalne (zmiana terminu płatności ze stycznia na grudzień). Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat w celu uniknięcia dodatkowych kosztów. Pozostałe terminy płatności pozostają bez zmian.

IV Festiwal Muzyczny Bożego Narodzenia i Nowego Roku

plakat 4 festiw Boze Narodz Nowy rok Sokolniki 17

Turniej drużyn młodzieżowych

turniej2Nauczyciele W-F gminnych szkół podstawowych - w Leśmierzu p. Piotr Śliwiński, w Modlnej p. Przemysław Bienias i w Solcy Wielkiej p. Paweł Zając, podjęli się dodatkowych zajęć z piłki nożnej dla uczniów z klas młodszych w ramach współpracy z Gminnym Ludowym Klubem Sportowym. Celem zasadniczym prowadzonego cyklu zajęć jest popularyzacja piłki nożnej wśród uzdolnionych piłkarsko dzieci szkolnych z perspektywą posiadania młodzieżowej reprezentacji gminy Ozorków, a w przyszłości zasilenia również drużyn LKS gminy Ozorków.

Czytaj więcej: Turniej drużyn młodzieżowych

Z okazji „diamentowych godów”

wizyta15W kalendarzu Wójta Gminy Ozorków dzień 24 listopada br. był poświęcony m.in. szczęśliwym parom małżeńskim z 60. letnim stażem wspólnego pożycia. Tym razem Wójt Tomasz Komorowski zaplanował odwiedziny u jubilatów w Modlnej i w Leśmierzu. Zarówno w Modlnej Państwo Marianna i Kazimierz Skowrońscy jak i w Leśmierzu Państwo Stanisława i Stanisław Makowczyńscy - na okoliczność 60 rocznicy swojego ślubu, diamentowych godów – jednomyślnie potwierdzili swym zachowaniem trwałość zawartego 60 lat temu związku małżeńskiego. Jednocześnie, nasi jubilaci są przykładem właściwego budowania rodzinnego szczęścia, wychowania potomstwa, a także odpowiedniego wyboru życiowego partnera.

Czytaj więcej: Z okazji „diamentowych godów”

Ostatnie pożegnanie

pogrzeb 423 listopada br. w Modlnej pożegnaliśmy zmarłego w wieku 81 lat Pana Edwarda Stańczyka, byłego dyrektora Szkoły Podstawowej i Szkoły Rolniczej w Modlnej, Honorowego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlnej. Śp. Edward Stańczyk to znany w gminie społecznik, który pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji: wieloletni Prezes OSP Modlna, Sekretarz Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ozorkowie, członek Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni „SCh” w Ozorkowie. W latach 80-tych uczestniczył w pracach Gminnej Rady Narodowej w Ozorkowie.

Czytaj więcej: Ostatnie pożegnanie

Czas na ekologię!

banner czas ekologieMarszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień serdecznie zaprasza wraz z partnerami: Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego, Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Stowarzyszeniem Ekosystem – Dziedzictwo Natury do udziału w konferencji Czas na ekologię!, która odbędzie się 4 grudnia br. w Łodzi (Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, sala konferencyjna).  

Czytaj więcej: Czas na ekologię!