Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Nauczyciele WF Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej – p. Andrzej Morawski i p. Paweł Zając zorganizowali w dniu 20 października br. w miejscowej sali gimnastycznej Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ozorków dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Spośród szkół podstawowych najlepiej posługiwali się rakietką tenisową zawodnicy: Natalia Kaźmierczak i Kamil Izydorczyk z Solcy Wielkiej, natomiast wśród szkół gimnazjalnych nie do pokonania byli uczniowie: Anita Łebedowska i Patryk Pawlak z Leśmierza.

Czytaj więcej: Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Konkurs dla jednostek OSP

Łódzki Oddział Regionalny ARiMR organizuje konkurs dla jednostek OSP z terenu województwa łódzkiego, w którym do wygrania jest torba medyczna R1 przeznaczona do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej: Konkurs dla jednostek OSP

PCZK w Zgierzu

list PCZK zgierz 17 18

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DEN01Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przeżywali pracownicy naszej gminnej Oświaty w dniu 13 października. Każda placówka - szkoły podstawowe wraz z oddziałami gimnazjalnymi - świętowała w swoich lokalach, według szkolnego ceremoniału z połączeniem ślubowania klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie niezwykle wzbogacili obchody Dnia Edukacji, co również miało zasadniczy wpływ na wysoką frekwencję organizowanych uroczystości. Na salach szkolnych byli więc nauczyciele, uczniowie, rodzice, pozostali pracownicy Oświaty i oczywiście zaproszeni goście.

Czytaj więcej: Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

INFORMACJA

W DNIU 31 PAŹDZIERNIKA 2017r. /WTOREK/
URZĄD GMINY OZORKÓW
BĘDZIE NIECZYNNY

Budżet obywatelski - GŁOSOWANIE

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W GŁOSOWANIU NA ZADANIA Z TERENU GMINY OZORKÓW W RAMACH BUDZETU  OBYWATELSKIEGO SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Czytaj więcej: Budżet obywatelski - GŁOSOWANIE

Jesienne spotkanie z "Kiwajką"

z okazji 100-lecia stacji Sierpów Wąskotorowy

Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej konsekwentnie organizuje spotkania miłośników przejażdżek zabytkową drezyną ręczną po torach wycofanej z ruchu w latach 90-tych kolejki wąskotorowej. Wielu z nich łączy z tym własne wspomnienia z czasów gdy jeździli kolejką do Ozorkowa, Łęczycy czy nawet do samych Krośniewic. Jeszcze w latach 80-tych kolej wąskotorowa należąca do sieci Kujawskich Kolei Dojazdowych spełniała na naszym terenie bardzo ważną funkcję komunikacyjno-transportową. Jedni jeździli do pracy, inni w życiowych potrzebach, ale również kolejką transportowano burak do Cukrowni w Leśmierzu.

Czytaj więcej: Jesienne spotkanie z "Kiwajką"

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

sport poz201704Tegoroczne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych na szczeblu powiatowym odbyły się 1 października na stadionie Zgierskiego Klubu Sportowego „WŁÓKNIARZ”. Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnikami tych zawodów były najlepsze drużyny poszczególnych gmin w powiecie Zgierskim. W naszym przypadku (grupa – męskie drużyny pożarnicze), najlepszy wynik na Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w m-cu lipcu br. Ozorkowie osiągnęła drużyna  Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcy Wielkiej i dlatego ta jednostka reprezentowała gminę Ozorków na w/w zawodach powiatowych.

Czytaj więcej: X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Komunikat

komunikat

Dożynki w Skromnicy

doz skromnica03Mieszkańcy sołectwa Skromnica (Tkaczew) przeżywali już wcześniej swoje dożynki parafialne, lecz wiadomo, że każda wieś – Skromnica oraz Tkaczew udają się do swoich świątyń, a mianowicie, wieś Skromnica należy do parafii św. Jakuba w Leźnicy Wielkiej, a wieś Tkaczew do Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej. Rolnicy złożyli przed ołtarzem wieńce dożynkowe, chleb, owoce oraz inne płody rolne w podzięce za obfite tegoroczne plony, natomiast 24 września  mieszkańcy sołectwa, na czele z radnym i jednocześnie sołtysem Krzysztofem Grabarczykiem zorganizowali w miejscowej świetlicy dożynkową biesiadę.

Czytaj więcej: Dożynki w Skromnicy

Obchody 78 rocznicy "Bitwy nad Bzurą" w Solcy Wielkiej

78rocznica056Na obchody kolejnej rocznicy polskiego września do Solcy Wielkiej zapraszali wspólnie - Starosta Zgierski Bogdan Jarota i Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski. Uroczystości upamiętniające bohatersko walczących żołnierzy we wrześniu 1939 roku na polach Solcy Wielkiej i okolic odbyły się w dniu następnym po obchodach w Modlnej tj. 21 września br. Na okoliczność 78 rocznicy napaści wojsk hitlerowskich na Polskę, również na soleckim cmentarzu oddano cześć 155-ciu poległym za Ojczyznę żołnierzom.

Czytaj więcej: Obchody 78 rocznicy "Bitwy nad Bzurą" w Solcy Wielkiej

Obchody 78 rocznicy "Bitwy nad Bzurą" w Modlnej

78rocznica00178 lat minęło od pamiętnego września 1939 roku, kiedy to na naszym terenie miała miejsce największa bitwa kampanii wrześniowej – BITWA NAD BZURĄ. Na polach Modlnej i okolic życie oddało 142 żołnierzy, którzy spoczywają na tamtejszym cmentarzu wojennym. Corocznie organizowane uroczystości patriotyczno-religijne dla oddania hołdu  bohaterom poległym w obronie Ojczyzny odbywają się z udziałem Wojska Polskiego, społeczeństwa, miejscowych władz oraz wielu zaproszonych delegacji. 20 września br. obchodzono 78 rocznicę "Bitwy nad Bzurą" w Modlnej.

Czytaj więcej: Obchody 78 rocznicy "Bitwy nad Bzurą" w Modlnej

Dożynki z jubileuszem

doz jub07Rolnicy z Sierpowa i Konar w roku bieżącym dopiero 17 września przeżywali swoje dożynki parafialne. Mieszkańcy tych miejscowości są związani z kościołem parafialnym św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy należącym do dekanatu łęczyckiego w diecezji łowickiej, a więc święto dziękczynienia Bogu za plony odbywa się dla nich wspólnie z rolnikami z gminy Łeczyca. Tegoroczna msza św. dożynkowa  odprawiona przez Dziekana Łęczyckiego ks. Proboszcza Sławomira Sobierajskiego miała mocny akcent rolników z gminy Ozorków.

Czytaj więcej: Dożynki z jubileuszem

Z wizytą u jubilatów

jub wrzesien08Dobry zwyczaj odwiedzania przez Wójta Tomasza Komorowskiego par  małżeńskich z terenu gminy Ozorków z co najmniej 60. letnim stażem wspólnego pożycia - znakomicie się przyjął wśród naszych seniorów. W dniu 14 września br. kolejni jubilaci zostali uhonorowani przez Wójta Gminy Ozorków i naturalnie – spodziewając się wizyty – szczęśliwe pary przykładnie się do niej przygotowały.

Czytaj więcej: Z wizytą u jubilatów

Wnioski emerytalne

ikona pdf- Wnioski emerytalne

Odsłonięcie tablicy w Czerchowie

tablic czerchow37W 78 rocznicę odbyła się oczekiwana przez wszystkich czerchowian patriotyczna uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej zamordowanych mieszkańców Czerchowa 11 września 1939 roku. Tego strasznego mordu dokonali żołnierze  Wehrmachtu w czasie działań wojennych prowadzonych na tym terenie podczas pamiętnego polskiego września 1939r. Rozpoczęto odegraniem Hymnu Państwowego obok przygotowanej tablicy pamiątkowej z wartą Sekcji SZWADRON przy obecności pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej  w Modlnej i  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerchowie. Prowadzący uroczystość, inicjator odsłanianej w tym dniu tablicy Jan Karolak powitał zaproszonych gości i społeczność Czerchowa  oraz zapraszał do historycznych wspomnień.

Czytaj więcej: Odsłonięcie tablicy w Czerchowie

Dożynki Parafialne w Solcy Wielkiej

dozynki solca17y0910 września br. odbyły się Dożynki Parafialne w Solcy Wielkiej. Na doroczne „Święto Plonów” przybyli miejscowi rolnicy przynosząc do kościoła owoce  swej pracy – płody rolne, które poświęcił Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej ks. Andrzej Borczyk. W dorocznej uroczystości dożynkowej w Solcy uczestniczył Wójt Tomasz Komorowski, który dziękował przede wszystkim żniwiarzom, producentom zbóż i pozostałym rolnikom za systematyczną pracę w swych gospodarstwach.

Czytaj więcej: Dożynki Parafialne w Solcy Wielkiej

URZĄD ZAPŁACI ZA STERYLIZACJĘ TWOJEGO PSA

13 lipca 2017 r. Rada Gminy Ozorków podjęła Uchwałą Nr XLV/393/17 zmianę do Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Ozorków w roku 2017 dzięki której mieszkaniec naszej gminy będzie mógł wysterylizować bądź wykastrować swojego psa na koszt urzędu.

Czytaj więcej: URZĄD ZAPŁACI ZA STERYLIZACJĘ TWOJEGO PSA