Odbiór odpadów komunalnych - informacja

Usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Ozorków oraz obsługę  Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Modlnej świadczy firma:
PreZero Service Centrum Sp. z o.o. 99-300 Kutno, ul. Łąkoszyńska 127 (poprzednia nazwa Toensmeier Centrum Sp. z o.o.).
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i bioodpady stanowiące odpady komunalne są zagospodarowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krzyżanówku 99-314 Krzyżanów. Pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczone do składowania są zagospodarowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Składowisko Odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne we Frankach, Paderewskiego 3, 99-340 Krośniewice.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany jest w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Modlnej.
PSZOK w Modlnej świadczy usługi 5 dni w tygodniu (z wyłączeniem dni wolnych od pracy, dni świątecznych i niedziel), w godzinach: poniedziałek – środa 7:00 – 12:00 i piątek – sobota12:00 –17:00.

Czytaj więcej: Odbiór odpadów komunalnych - informacja

Odbiór folii po kiszonkach, sianokiszonkach, opakowaniową, po nawozach sztucznych oraz bigbagi

Firma odbierająca folie po kiszonkach, sianokiszonkach, opakowaniową, po nawozach sztucznych oraz bigbagi
PHU „SO-MASZ” s.c. Janusz i Krzysztof Socha, 98-100 Łask, ul. Leśników Polskich 65
Tel. 43 675 15 35 lub 605 684 846, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oferta firmy:
Zbiórkę przeprowadzamy samochodem dostawczym z kontenerem o poj. 20m3. Proponowana kwota za zbiórkę uzależniona jest od ilości folii i wynosi objętościowo :
- od 0 do ¼ kontenera (ok. 5m3) 100zł (opłata minimalna)
- od ¼ do ½ kontenera 200zł
- od ½ do ¾ kontenera 300zł
- powyżej ¾ kontenera 400zł
Posiadamy stosowne zezwolenia do prowadzenia tego typu działalności, wystawiamy pokwitowanie odbioru. W przypadku zainteresowania państwa naszą propozycją prosimy o kontakt.

Święto Edukacji

edu20Dzień Edukacji Narodowej - 2019 - świętowano w gminie Ozorków w poniedziałek 14 października.  Z tej okazji każda Szkoła Podstawowa – w Modlnej, Leśmierzu i Solcy Wielkiej zorganizowała stosowną uroczystość dla swoich pracowników – obecnych  i emerytowanych. Dość liczna grupa pracowników  naszej gminnej Oświaty obchodzi swoje święto w miejscu swej pracy, a więc w poszczególnych  placówkach, gdzie najlepiej się czują i – nazwijmy – w komfortowych warunkach - przeżywają doroczny DZIEŃ  NAUCZYCIELA.

Czytaj więcej: Święto Edukacji

Strażacka uroczystość w Zgierzu

straz zgierz02Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Zgierzu miały okazję do wielkiego świętowania. W dniu 10 października br. ta zgierska strażacka placówka na czele z Komendantem st. bryg. Pawłem Malinowskim wzbogaciła się o 2 nowe samochody bojowe przeznaczone do – nazwijmy – zadań specjalnych. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy został zabezpieczony dla Zgierza z programu ogólnopolskiego gdzie takie zakupy finansuje się  z funduszy rządowych i unijnych, w tym przypadku z przeznaczeniem na wspomożenie działań na drogach.

Czytaj więcej: Strażacka uroczystość w Zgierzu

Bezpłatne szkolenia ZUS

Bezpłatne szkolenia organizowane przez ZUS dla przedsiębiorców, pracowników i osób, które pobierają świadczenia z ZUS.

Czytaj więcej: Bezpłatne szkolenia ZUS

Krajowa Izba Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców bydynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2010

Przypominam właścicielom i zarz.ądcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmuj~1cym tylko niewielką jego powien:chnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.
Państwowa Straż Pożarna każdego roku odnotowuje kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych.

Czytaj więcej: Krajowa Izba Kominiarzy

Stulatka z Czerchowa

100lat12Dokładnie w setne urodziny w dniu 27 września br. Pani Józefa Gawęda – pochodząca z Czerchowa - gościła wraz z rodziną Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego. Tak miły obowiązek szefa naszego samorządu nie zdarza się często, a więc ta doniosła okoliczność cieszy zarówno rodzinę i najbliższych jubilatki jak również administrację gminy Ozorków. Przyjęta forma oddania szacunku zaawansowanym wiekowo mieszkańcom zazwyczaj się odbywa w miejscu zamieszkiwania seniorów w tak imponującym wieku i tym razem również doskonale się to sprawdziło. Nasza stulatka oczekiwała na Wójta w otoczeniu najbliższej rodziny w mieszkaniu swojej córki Stefanii w Ozorkowie przy ul. Krzeszewskiej.

Czytaj więcej: Stulatka z Czerchowa

KOMUNIKAT

W związku z planowaną przez OPK w Ozorkowie wymianą uszkodzonego odcinka ciepłociągu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy, informujemy, iż wejście dla klientów urzędu będzie możliwe tylko od strony podwórka.
Wjazd na parking możliwy od ulicy Stypułkowskiego
Przewidywany termin wykonywanych prac to:
30.09.2019 r. –20.10.2019 r.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Zaproszenie na szkolenie

polcenrtum plakat

Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Modlnej

bzura modl035Patriotyczno-religijna uroczystość w Modlnej, poświęcona polskim żołnierzom, którzy zginęli w kampanii wrześniowej 1939 roku, odbyła się następnego dnia po uroczystościach w Solcy Wielkiej, a więc 20 września. Społeczeństwo Modlnej i okolicznych wsi oddaje hołd  142 obrońcom Ojczyzny – polskim żołnierzom, którzy ginęli za Ojczyznę, nie poddając się dobrowolnie hitlerowskim oprawcom. Oddając cześć polskim bohaterom, zarówno mieszkańcy jak i pozostali uczestnicy spełniają  jednocześnie dwa patriotyczne uczynki – potrafią zarówno  uhonorować obrońców swojego kraju jak również mieć znaczący wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Modlnej

Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Solcy Wielkiej

bzura sol070Na dzień 19 września br. zaplanowano w Solcy Wielkiej uroczystości patriotyczno-religijne na okoliczność 80 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Niezmienny cel, przyświecający tej podniosłej inicjatywie to zachowanie pamięci o bohaterach „polskiego września” 1939 roku, którym przyszło złożyć najwyższą ofiarę – własne życie w walce za swoją Ojczyznę. Wszystko to dla 155-ciu żołnierzy poległych na polach Solcy Wielkiej i najbliższej okolicy podczas największej bitwy kampanii wrześniowej w odwecie hitlerowskiemu najeźdźcy. Należny Im hołd za patriotyzm, waleczność i gotowość do obrony Ojczyzny - oddajemy każdego roku we wrześniu, natomiast po 80 latach tragicznych wydarzeń, czynimy to jeszcze dobitniej, jakby z upływem lat nasza świadomość samoistnie wzrastała. Widać to za każdym razem w czasie odbywających się uroczystości, bo wielkie zaangażowanie organizacyjne wspomaga skutecznie siła doświadczeń.

Czytaj więcej: Obchody 80 Rocznicy BITWY NAD BZURĄ w Solcy Wielkiej

Dożynki w Sierpowie

sierpowRolnicy z Sierpowa i Konar od lat zgodnie na co dzień współpracują i oczywiście nie inaczej jest w okresie po żniwach, kiedy to wszyscy gospodarze przygotowują się na uroczystości dożynkowe. Na mszę świętą w intencji rolników sierpowianie udają się do kościoła św. Andrzeja w Łęczycy, lecz na tym nie koniec, pozostaje jeszcze ogólna biesiada dożynkowa dla mieszkańców tych miejscowości. Urządzenie tam świetlicy środowiskowej, jakby wyznaczyło miejsce organizowanych imprez integracyjnych i od tamtej chwili lokalni działacze społeczni – radni, sołtysi i członkowie stowarzyszeń urządzają na tym gminnym obiekcie okolicznościowe spotkania.

Czytaj więcej: Dożynki w Sierpowie

Dożynkowe świętowanie w Modlnej

dozynki modlna 2019 01Rolnicy z Parafii p.w. „Bożego Ciała i św. Stanisława Biskupa Męczennika” w Modlnej przeżywali swoje tegoroczne uroczystości dożynkowe w dniu 8 września. W tym roku, dziękczynienie za plony modleńskich żniwiarzy w swojej świątyni było ostatnim spośród wszystkich uroczystości organizowanych w kościołach na terenie gminy Ozorków. Praca tamtejszych rolników została w tym dniu doceniona i bardzo pozytywnie oceniona przez współmieszkańców – parafian, na czele z ks. Proboszczem Piotrem Bratkiem, który mówił o tym w swoim dożynkowym kazaniu. Na doroczne podsumowanie pracy rolników z Parafii Modlna przybyli znakomici goście: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marek Matuszewski ze swym asystentem Krzysztofem Łebedowskim, kierownictwo Samorządu naszej gminy z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele, radna Powiatowa Katarzyna Łebedowska, dyr. GOK Jarosław Krzyżanowski, radni, sołtysi oraz wielu przyjaciół wspólnoty parafialnej w Modlnej.

Czytaj więcej: Dożynkowe świętowanie w Modlnej

INFORMACJA

>> Odbiór odpadów wielkogabarytowych <<

Urząd Gminy Ozorków przypomina, że terenie gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości. Odpady należy wystawić przed posesję w ustalonych terminach zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów dla danej miejscowości na 2019 rok. 

Terminy zbiórki:
Rejon A – miejscowości: Skromnica, Tkaczew, Solca Mała, Solca Wielka, Wróblew, Śliwniki, Pełczyska, Borszyn w dniu 3 października br.
Rejon B – miejscowości: Sierpów, Konary, Leśmierz, Muchówka, Parzyce, Cedrowice, Cedrowice-Parcela, Ostrów w dniu 4 października br.
Rejon C – miejscowości: Tymienica, Boczki, Skotniki, Małachowice-Kolonia, Dybówka, Sokolniki Parcela, Czerchów, Opalanki, Maszkowice w dniu 4 października br.
Rejon D – miejscowości: Aleksandria, Helenów, Modlna, Małachowice, Celestynów, Katarzynów, Sokolniki w dniu 3 października br.
Rejon E 1 – miejscowość: Sokolniki-Las, strefa 1,2 w dniu 7 października br.
Rejon E 2 – miejscowość: Sokolniki-Las, strefa 3,4 w dniu 8 października br.

Czytaj więcej: INFORMACJA

Bądź bezpieczny!

plakat WCZK lodzplakat KMZB lodz

Rozpoczął się NOWY ROK SZKOLNY

szkola1913Po długich i gorących wakacjach,  uczniowie wszystkich gminnych Szkół Podstawowych - w Solcy Wielkiej, Leśmierzu i Modlnej przybyli w dniu 2 września na uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019-2020. Naturalnie, spotkania inaugurujące NOWY ROK SZKOLNY odbywały się po odprawionych wcześniej mszach świętych w tej intencji przez księży Proboszczów w poszczególnych kościołach - w Modlnej przez ks. Piotra Bratka, w Sokolnikach Lesie przez ks. Piotra May-Majewskiego, w Leśmierzu przez ks. Pawła Pełkę, i w Solcy Wielkiej przez ks. Andrzeja Borczyka.

Czytaj więcej: Rozpoczął się NOWY ROK SZKOLNY

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne 2019

/Solca Wielka, 1 września 2019r./

dozynki_2019001Wspólne dziękczynienie za plony z tegorocznych zbiorów - dla rolników z całego powiatu Zgierskiego zorganizowano 1 września br. w Solcy Wielkiej. Tej rangi uroczystości dożynkowe wymagały sprawnego współdziałania Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty, Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego i Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Solcy Wielkiej ks. Andrzeja Borczyka. Efektem przykładnej współpracy stały się właśnie Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, które przebiegały przy pięknej słonecznej pogodzie z udziałem wielu rolników i pozostałych mieszkańców.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne 2019

Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe

dozynki18Sprawnie przeprowadzone żniwa przez naszych rolników pozwoliły na rychłe dziękczynienie za plony, które od lat w gminie Ozorków odbywa się w parafialnych świątyniach – pod przewodem kapłanów sprawujących msze święte dożynkowe. Mimo znacznego uszczerbku w tegorocznych urodzajach, większość rolników, a zwłaszcza żniwiarze organizują się lokalnie, by przynieść przed ołtarze owoce swej ciężkiej pracy na roli. Już 25 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne w Leśmierzu i w Sokolnikach Lesie. Wspólne święto wszystkich naszych rolników to przede wszystkim odwieczna wdzięczność Bogu za zbiory, prezentowane w postaci chlebów i wieńców dożynkowych oraz innych płodów rolnych.

Czytaj więcej: Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe

UWAGA! ZAGROŻENIE ASF!

ulotka ASF 19

Czytaj więcej: UWAGA! ZAGROŻENIE ASF!

Na zakończenie Muzycznego Lata

18 sierpnia br. był dla miłośników muzyki poważnej w Sokolnikach Lesie ostatnim dniem letnich atrakcji muzycznych w ramach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta - Ogrodu Sokolniki - niedzielnych koncertów pod nazwą „XXXI Muzyczne Lato” - 2019. Prawie przez dwa miesiące melomani z Sokolnik i wielu innych miejscowości, zachwycali się muzyką i śpiewem doskonałych artystów. Tegoroczny Festiwal był w dużej mierze poświęcony bogatej twórczości słynnego kompozytora polskiego Stanisława Moniuszki na okoliczność dwusetnej rocznicy urodzin i również podczas tego ostatniego koncertu wykonywano m.in. Jego utwory. Znakomity koncert finałowy - pod patronatem Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego - odbył się w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej w Sokolnikach.

Czytaj więcej: Na zakończenie Muzycznego Lata