KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

w dniu 30 sierpnia 2017 r. (środa) o godz. 12.00
w świetlicy wiejskiej w Parzycach

odbędzie się zebranie mieszkańców dla wyboru, Sołtysa sołectwa Parzyce

W przypadku braku wymaganej obecności, co najmniej 1/5 uprawnionych do głosowania, ponowne zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 12:30

Proponowany porządek zebrania:

1) otwarcie Ogólnego Zebrania Mieszkańców;
2) wybór przewodniczącego zebrania;
3) przeprowadzenie wyborów:
- komisji skrutacyjnej,
- Sołtysa,
4) zakończenie Ogólnego Zebrania Mieszkańców.

Zapraszam mieszkańców do licznego udziału w zebraniu.

WÓJT GMINY      

/-/ Tomasz Komorowski

 

Zakończenie Muzycznego Lata 2017

lato09Towarzystwo Przyjaciół Miasta-Ogrodu Sokolniki-organizatorzy koncertów XXIX Muzycznego Lata Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sokolnikach Lesie już po raz ostatni w tym roku zaprosili miłośników muzyki poważnej na koncert w miejscowej świątyni. Dzięki gościnności ks. Proboszcza Piotra May-Majewskiego w kolejne wakacyjne niedziele - począwszy od 25 czerwca zainteresowani melomani korzystali z przygotowanych przez dyr. artystycznego festiwalu Ryszarda Jana Osmolińskiego nieprzeciętnych muzycznych atrakcji. Ostatni koncert w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w dniu 20 sierpnia odbył się pod patronatem Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego.

Czytaj więcej: Zakończenie Muzycznego Lata 2017

Nawałnice 2017-mozliwość skorzystania z ulg dla rolników

ikona pdf - List Prezesa Adama Sekścińskiego

Zaproszenie do udziału w spotkaniu informacyjnym

zapro spotk inf 2017

„XXIX Muzyczne Lato”

„ XXIX Muzyczne Lato”
MIASTO - OGRÓD SOKOLNIKI 2017
20 sierpnia, godz. 18.00, Kościół Parafialny w Sokolnikach

ikona pdf - Program

Zawiadomienie dla odbiorców wody zasilanych ze stacji wodociągowej w m. Modlna

Dotyczy miejscowości: Dybówka, Małachowice, Małachowice Kolonia, Maszkowice, Modlna, Sokolniki – wieś, Sokolniki Parcela,
oraz części miejscowości: Celestynów i Skotniki zasilanych w wodę ze stacji wodociągowej Modlna

Spółka „BAKUPI” w m. Boczki 30 uprzejmie zawiadamia, iż w związku z planowanym wyłączeniem dostawy energii elektrycznej do stacji wodociągowej w Modlnej przez zakład energetyczny,
w dniu:   22 sierpnia 2017 r. (wtorek),   w godzinach:  11:00 – 15:00,
nastąpi chwilowa przerwa w dostawie wody dla odbiorców zasilanych ze stacji wodociągowej w Modlnej, powodująca okresowe obniżenie ciśnienia i możliwość wystąpienia braków wody.
Po wznowieniu dostawy energii elektrycznej zostaną przeprowadzone niezbędne zabiegi konserwacyjne oraz płukania sieci wodociągowej, celem utrzymania właściwych parametrów jakościowych dostarczanej wody.
Za powstałe nie z winy naszej firmy utrudnienia – uprzejmie przepraszamy naszych odbiorców.

Organizacja ruchu

ikona pdf -Prowadzenie prac torowych na weźle Zgierska - Dolna

„ Piknik Letni” w Skotnikach

piknik04Kolejną imprezę kulturalno-rozrywkową dla mieszkańców zorganizowano 15 sierpnia br. w Skotnikach. Istnieje tam bardzo zaciszne miejsce - plac obok budynku komunalnego, gdzie istnieją doskonałe warunki na tego rodzaju lokalną zabawę integrującą miejscowe społeczeństwo. Niezbędne przygotowania czynione przez gminnych pracowników z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśmierzu na czele pozwoliły w kulturalny sposób spędzić świąteczny wieczór.

Czytaj więcej: „ Piknik Letni” w Skotnikach

Narodowe Czytanie w 2017

narodowe czytanie 2017

Wójt na Święcie Wojska Polskiego

SWP1515 sierpnia cała Polska obchodzi Święto Wojska Polskiego ustanowione ponownie w 1992 roku. W ten sposób upamiętniono decydujący o losach Polski wielki sukces oręża polskiego w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku – zwycięską Bitwę Warszawską. Na ten dzień przypada również ważne święto kościelne – Wniebowzięcie Matki Bożej zwane również dniem Matki Boskiej Zielnej. Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego – Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – nazwijmy - na naszym terenie, miały miejsce w mieście Ozorkowie na Placu Jana Pawła II. Staraniem władz samorządowych Ozorkowa odbyła się tam patriotyczna uroczystość z udziałem kompanii honorowej I Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej i Orkiestry Dętej z Góry św. Małgorzaty.

Czytaj więcej: Wójt na Święcie Wojska Polskiego

Rekomendacje PPIS

Mimo, że znaczna część wakacji już minęła, letni wypoczynek dzieci i młodzieży nadal trwa, a wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zazwyczaj rozpoczyna się planowanie wyjazdów zorganizowanych na wycieczki, "zielone szkoły", itp. W związku z powyższym przesyłam Państwu rekomendacje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgierzu, celem służbowego wykorzystania.

ikona pdf - Pismo Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgierzu.

ikona pdf - Rekomendacje PPIS.

Prace utrzymaniowe w korycie rzek: Kanał Sierpów oraz Bzura.

Informujemy, że Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi w miesiącach sierpień – listopad 2017 roku przeprowadzi prace utrzymaniowe w korycie rzeki Kanał Sierpów w miejscowościach Sierpów, Solca Mała i Solca Wielka (w km 2+711 – 8+440) oraz rzeki Bzura w miejscowości Cedrowice.

Zakres planowanych prac obejmuje:

  •  wykoszenie skarp i usunięcie roślinności z dna rzeki poprzez hakowanie,
  •  naprawienie opasek z kiszek faszynowych,
  •  udrożnienie koryta rzeki poprzez rozbiórkę zatorów z gałęzi oraz odpadów komunalnych,
  •  oczyszczenie z namułu przepustów rurowych i ramowych,
  •  zebranie śmieci wraz z ich zagospodarowaniem.

Pielgrzymka rowerowa

roweri02To już VII Płocka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, która za każdym razem korzysta z gościnności Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej zatrzymując się tam na 2. godzinny postój z poczęstunkiem. Organizatorem pielgrzymki liczącej w tym roku 68 osób jest sołectwo Ulaszewo Ludwikowo z Parafii Gąbin. 11 sierpnia br. nastąpił wyjazd dwóch grup pątników na rowerach, na czele z przewodnikami, a także ks. Proboszczem Parafii Gąbin ks. Józefem Szczecińskim. W dniu nastepnym, po postoju w Górze św. Małgorzaty skierowano się do Leśmierza, następnie przez Parzyce, Cedrowice i Wróblew pielgrzymi dotarli do Solcy Wielkiej.

Czytaj więcej: Pielgrzymka rowerowa

INWENTARYZACJA AZBESTU 2017

ogloszenie inwerteryz azbest 2017

Działo się w Sokolnikach

sokolniki02Pierwszy sierpniowy weekend w Sokolnikach Lesie również obfitował w ciekawe kulturalne wydarzenia. Mówiąc inaczej – kolejny miniony wakacyjny tydzień miał tam – nazwijmy - swoje artystyczne zakończenie. W sobotę 5 sierpnia w kawiarni „40” zorganizowano 87 URODZINY SOKOLNIK, na które zapraszali mieszkańców – Wójt Gminy Ozorków i Rada Osiedla w Sokolnikach.

Czytaj więcej: Działo się w Sokolnikach

Dożynki

dozynk

Kurenda

Wójt Gminy Ozorków wzwraca się z prośbą do Odbiorców Wody o ograniczenie poboru oraz oszczędne korzystanie z wody na czas utrzymywania się ekstremalnych warunków pogodowych.

BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU
I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO
(PROFILAKTYKA JASKRY)


W dniu: 14.08.2017 Ośrodku Zdrowia ul. Spokojna 10 w Ozorkowie w godzinach od 10:00 do 13:00

odbędą się Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego
dla Mieszkańców gminy.
Koszt badania komputerowego 5 zł                                            
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł(badanie dodatkowe)

Zapisy telefonicznie (42)710-31-90              
Zapisy prowadzone będą do dnia 14.08.2017

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację
okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

                                              Serdecznie zapraszamy

                                                   OKO-LUX Sp z o.o.

Konkurs "Złota Grusza"

grusza gospZapraszamy do udziału w zupełnie nowej odsłonie wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”. Szukamy najlepszych gospodarstw prowadzących agroturystykę w regionie, chcemy popularyzować wypoczynek na wsi i zwrócić uwagę turystów na taką formę wypoczynku.
Formuła konkursu uległa całkowitej zmianie. W tej edycji nagrodzimy laureatów w czterech kategoriach, zamiast jak dotąd w dwóch: poszukujemy przede wszystkim miejsc charakteryzujących się wyjątkowym klimatem, nastawionych na hodowlę koni, stwarzających możliwość aktywnego korzystania z dóbr natury i wyjątkowo smacznie gotujących. Przyznamy jedną główną nagrodę gospodarstwu, które szczególnie wyróżni się na tle innych i spełni wymogi wszystkich kategorii, dodatkowo w ramach wyróżnień docenimy również miejsca przyjazne dzieciom, dbające o odpowiednią reklamę i podtrzymujące lokalne tradycje.

Czytaj więcej: Konkurs "Złota Grusza"