Informacja dla rolników

info rol

Spotkanie z doradcami energetycznymi

12 marca br. w sali obrad Urzędu Gminy Ozorków z inicjatywy Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego odbyło się spotkanie mieszkańców z doradcami energetycznymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Głównym tematem spotkania była możliwość uzyskania przez mieszkańców informacji dotyczących otrzymania dofinansowania w związku z termomodernizacją budynków mieszkalnych oraz wymianą źródła ciepła.

Czytaj więcej: Spotkanie z doradcami energetycznymi

Dzień Sołtysa

dzien21W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Dzień Sołtysa przypadający na 11 marca był obchodzony w sposób bardziej uroczysty. Święto sołtysów w naszej gminie zostało zorganizowane w dniu 13 marca w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. Sołtysi w gminie Ozorków cieszą się wielkim poważaniem, a więc tym bardziej uroczystemu spotkaniu reprezentantów poszczególnych miejscowości nadano niecodzienną oprawę. Tegoroczna uroczystość poświęcona naszym sołtysom, nawiązująca do 100-lecia Niepodległej Polski zgromadziła na - zaproszenie Wójta Tomasza Komorowskiego - najważniejszych przedstawicieli gminnego Samorządu. Popularne święto - Dzień Sołtysa, to również pamięć o byłych sołtysach, którzy również zagościli w tym dniu w Leśmierzu.

Czytaj więcej: Dzień Sołtysa

III Memoriał Grzegorza Brygiera

Już po raz trzeci wśród społeczności szkolnej w Solcy Wielkiej nie zabrakło determinacji, by wspólnie uczcić niespodziewaną śmierć dyr. Grzegorza Brygiera. III Memoriał odbył się 12 marca (imieniny Grzegorza) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Solcy Wielkiej z udziałem  uczniów, nauczycieli i gości zaproszonych. Na sali obecna była wdowa po śp. Grzegorzu Brygierze Pani Agata wraz z córką Marceliną. Na zaproszenie organizatorów do Szkoły w Solcy Wielkiej przybył również w tym dniu Wójt Tomasz Komorowski.

Czytaj więcej: III Memoriał Grzegorza Brygiera

OGŁOSZENIE

ikona pdf - Ogłoszenie Wójta Gminy Ozorków

Pogrzeb Mistrza

tkubiakŚp. Tadeusz Kubiak – znakomity skrzypek, inicjator powstania Kapeli Ludowej Tadeusza Kubiaka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu odszedł już na wieczny spoczynek. 10 marca br. w Górze Świętej Małgorzaty pożegnaliśmy zmarłego w wieku 95 lat znanego w całej Polsce ludowego artystę, dzięki któremu najwybitniejsi znawcy folkloru usłyszeli o gminie Ozorków. „Zasłużonego dla gminy Ozorków” Pana Tadeusza żegnała rodzina i znajomi oraz szeroka delegacja z naszej gminy z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele.

Czytaj więcej: Pogrzeb Mistrza

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

mobilny pkt inf 18

8 marca

8marca1811W dniu 8 marca - „Międzynarodowego Dnia Kobiet” - odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu okolicznościowa uroczystość dedykowana wszystkim paniom. Z okazji Ich święta przygotowano w lokalu GOK niezwykle sympatyczny wieczór z muzyką i śpiewem. Na zaproszenie Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego  na rozrywkę do Leśmierza przybyła liczna grupa kobiet – naszych mieszkanek, bądź też pań współpracujących z gminą Ozorków.

Czytaj więcej: 8 marca

Graj nam z nieba swoje oberki!

tkubiak

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci wirtuoza skrzypek Tadeusza Kubiaka, twórcy autentycznej Kapeli Ludowej, którą założył w 1994 roku w wieku 71 lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu. Jego życie stanowiło wielką przygodę z muzyką ludową. Nikt tak pięknie jak Tadeusz Kubiak nie kochał rodzimego folkloru łęczyckiego, i nikt tak jak On z ogromną pasją nie przekazywał muzycznego doświadczenia nowym pokoleniom. Panie Tadeuszu, był Pan i nadal będzie wielką indywidualnością regionu łęczyckiego. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach!
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę, 10 marca br. w Kościele w Górze św. Małgorzaty.

Strażacy podsumowali rok 2017

ZebrOSP02Zebrania sprawozdawcze za rok miniony w Ochotniczych Strażach Pożarnych działających na terenie naszej gminy odbywały się zgodnie z harmonogramem przyjętym na wspólnym zebraniu gminnym w m-cu styczniu br. Pierwsze zebranie wśród naszych jednostek odbyła Ochotnicza Straż Pożarna w Solcy Wielkiej w dniu 17 lutego w swojej strażnicy. Tydzień później tj. 24 lutego, aż dwie nasze jednostki miały zaplanowane swoje zebrania sprawozdawcze.

Czytaj więcej: Strażacy podsumowali rok 2017

Spotkanie - Informacja

spotkanie wfos

NIEPODLEGŁA

/Uroczysty Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół/


niepodlegla18149XXI Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Ozorków zyskał wyjątkowe znaczenie o wymiarze historycznym. Szkolne występy na szczeblu gminnym mają już swoją renomę, na co pracowano wspólnie przez 20 lat. Uznanie dla programów artystycznych z udziałem naszych uczniów stanowi określoną wartość kulturalną, co aktualne okoliczności historyczne w naszym kraju pozwoliły jednoznacznie to potwierdzić. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę obejmują cały nasz kraj, gdzie również ambitny program temu poświęcony jest realizowany przez społeczność gminy Ozorków. Właśnie, szkolni artyści zostali wybrani przez organizatorów gminnego programu - pod patronatem Wójta Gminy Ozorków - do uroczystej inauguracji. Obchody 100-lecia „Polski Niepodległej” w naszej gminie rozpoczęto 23 lutego br. w Leśmierzu na XXI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół gminy Ozorków, pod hasłem „Niepodległa”. Młodzi artyści mieli za zadanie zmierzyć się w swych inscenizacjach z takimi wartościami jak wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność - w nawiązaniu do hasła „Niepodległa”.

Czytaj więcej: NIEPODLEGŁA

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

logoZUS

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi Inspektorat w Zgierzu zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne szkolenie prowadzone przez pracowników ZUS.

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

KOMUNIKAT

W DNIU

30 MARCA 2018 ROKU (PIĄTEK)

URZĄD GMINY BĘDZIE

NIECZYNNY

Wesoły ostatkowy wtorek

To był naprawdę wesoły ostatkowy wtorek w gminie Ozorków, zwłaszcza wśród zgranej grupy  przedstawicielek gminnego folkloru, które potrafią sprostać wyzwaniu jakie niesie z sobą pielęgnowanie tradycji ludowej. Naturalnie, w kontekście ostatkowej rozrywki jest to połączone z dobrą zabawą w swoim środowisku, bo zakończenie karnawału jest doskonałą  ku temu okazją. Niewątpliwie, również wielu innym mieszkańcom gminy Ozorków to ostatkowe świętowanie upłynęło pod znakiem wesołej zabawy i smacznego jadła. Nasze bohaterki ostatkowego wtorku – wzorem lat poprzednich –

Czytaj więcej: Wesoły ostatkowy wtorek

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

plakat BGR

Czytaj więcej: Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Karta Seniora - informacja

ikona pdf - Wniosek o wydanie Karty Seniora Województwa Łódzkiego

ikona pdf - Katalog ulg

 

Szkolenie dla producentów warzyw

szkolenie2Nawet najbardziej doświadczeni producenci warzyw korzystają z oferty szkoleniowej – zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż służy to podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych. Fachowa wiedza przekazywana podczas prelekcji jest szczególnie potrzebna rolnikom, którzy chcą korzystać z pojawiających się „nowości” w tym zakresie, a także pragną doskonalić swoje umiejętności dla lepszej jakości i efektywności. Motywacją są oczywiście wymogi rynkowe, gdzie w wielu przypadkach rolnicza wiedza przekłada się na wyższą opłacalność.

Czytaj więcej: Szkolenie dla producentów warzyw

Rozkłady jazdy linii Z45 i Z46

ikona pdf - Rozkłady jazdy linii Z45 i Z46