Modlna 2019 koledy06W zabytkowej świątyni w Modlnej ponownie słychać było dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. 27 stycznia br. w Parafii p.w. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ksiądz proboszcz Piotr Bratek urządził „Koncert kolęd” w wykonaniu amatorskich zespołów śpiewaczych z Sokolnik-Parceli i Maszkowic oraz kapeli ludowej „Swojacy”.

Oczywiście, nie da się ukryć, że było podobnie jak poprzednio tzn. na „Cecyliadzie”. Uzdolnione wokalnie śpiewające panie z Sokolnik-Parceli przy akompaniamencie instruktora Bogdana Marciniaka uświetniły przebieg mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra Bratka. Zespół otrzymał również muzyczne wsparcie kapeli „Swojacy”, a następnie – po błogosławieństwie zaprezentował się przed zgromadzonymi w kościele wiernymi Zespół Śpiewaczy z Maszkowic. Panie z Maszkowic zaśpiewały przy akompaniamencie kapeli „Swojacy” ze swoim instruktorem (skrzypkiem) Danielem Chałupnikiem. Na widowni zasiedli przedstawiciele gminnego samorządu z Wójtem Tomaszem Komorowskim na czele. /Szersza relacja w Gminniaku/.